28-11-2018

IV etap Wolnego Miasta z pozwoleniem na użytkowanie

IV etap Wolnego Miasta z pozwoleniem na użytkowanie
W październiku 2018 roku firma ECO-Classic zakończyła budowę IV etap swojej gdańskiej inwestycji- Wolne Miasto

Budowane przy ulicy Cedrowej osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących nowego mieszkania. Firma planowała przekazywanie mieszkań maksymalnie do maja 2019, ale dzięki uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie w październiku br. odbiory sprzedanych lokali zaczną się już w listopadzie. W nowym budynku, w chwili oddania, dostępnych było już tylko kilkanaście mieszkań. 

Mieszkania z widokiem na panoramę Gdańska

Stylistyka czwartego budynku jest spójną kontynuacją założeń architektonicznych całego osiedla. Zrealizowany na planie litery U, tworzy z jednej strony ramy alei głównej osiedla, z drugiej – otwiera się na mieszkańców i ich gości zielonym, wewnętrznym dziedzińcem. Zagospodarowane zielenią i formami malej architektury patio, pozbawione parkujących na min samochodów dodaje mu klasy i uroku, których niejednokrotnie brakuje nowym  inwestycjom. Wyróżnikiem IV etapu jest jego atrakcyjne usytuowanie. Z uwagi na specyfikę działki i zachowanie naturalnej, bogatej rzeźby terenu znajduje się on na wzniesieniu. Dzięki temu jest to także najwyżej usytuowany budynek osiedla, z którego  większości  mieszkań roztaczają się widoki na panoramę Gdańska. 

Wygodnie dla rodzin

Budynek znajduje się pod adresem Cedrowa 39. Jest w nim 195 mieszkań 1-3 pokojowych o powierzchniach od 36 m2 do 74 m2.  Zgodnie ze standardami ECO-Classic wszystkie lokale mają balkony, loggie lub, w przypadku mieszkań na parterze, nawet około 60-metrowe ogródki z widokiem na pełne zieleni dziedzińce i tereny rekreacyjne. 

- Mieszkania z ogródkami cieszą się od samego początku ogromną popularnością wśród naszych klientów. Co ważne, ogródki nie są przypisane wyłączenie do dużych, 3 lub 4-pokojowych, lokali. W Wolnym Mieście mamy również mieszkania 2-pokojowe, około 40m2, z podobnej wielości lub nawet większymi prywatnymi przestrzeniami-  mówi Zuzanna Należyta, Dyrektor ds. Handlowych w ECO-Classic.

W IV etapie dostępnych jest jeszcze około 15 mieszkań. Są to głównie lokale 3-pokojowe, pomyślane z myślą o potrzebujących swobody rodzinach z dziećmi. 

- Większe metraże pozwalają na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni. Wydzielenie strefy prywatnej, z sypialniami rodziców i dzieci, oraz wspólnej, dziennej, pełniącej w zależności od potrzeb rolę salonu, jadalni czy bawialni- mówi Zuzanna Należyta. -Takie układy cieszą się zainteresowaniem osób z dziećmi w wieku szkolnym i dorastających, ale także rodzin, w których rodzeństwo dzieli spora różnica wieku. 

Ceny mieszkań dostępnych w IV etapie wynoszą od 5950 zł. Do mieszkania można dokupić również miejsce postojowe na parkingu zewnętrznym oraz komórkę lokatorską.

Wolność nie jedno ma imię

- Wolność, jaka daje wygoda życia na osiedlu ma wiele twarzy- wyjaśnia Zuzanna Należyta.-  Wolne Miasto  jest miejscem bezpiecznym- wolnym od ruchu samochodowego, który został poprowadzony po obrzeżach oraz wolnym od barier architektonicznych, dzięki czemu łatwo przemieszczać się po nim zarówno rodzicom z małymi dziećmi i wózkami, osobom starszym i niepełnosprawnym. 

Duża ilość zieleni i przestrzeni rekreacyjnych pozwalają elastycznie dobrać formę aktywności do potrzeb i zainteresowań.  Na terenie Wolnego Miasta są liczne aleje spacerowe, zielone dziedzińce, na których latem można ćwiczyć jogę oraz wielofunkcyjne boisko i plenerowa siłownia. Deweloper również stara się pozyskać sieciowy fitness club, który dopełniły rekreacyjną ofertę komercyjną inwestycji. 

Obecnie w Wolnym Mieście znajduje się m.in. sieciowy sklep spożywczy, przychodnia, żłobek oraz przedszkole Srebrna Kotwica usług kosmetycznych, księgowych, dietetyka czy aranżacji wystroju okien. Niebawem zostanie otwarta również przytulna kawiarnia.

Eco Classic