29-10-2018

Matexi Polska sprzedała wszystkie 576 mieszkań w Kolskiej od Nowa

Matexi Polska sprzedała wszystkie 576 mieszkań w Kolskiej od Nowa
W warszawskiej inwestycji Matexi Polska wszystkie mieszkania znalazły swoich nabywców. Firma pozostawia ulicę Kolską z nowym obliczem w rękach ponad tysiąca zadowolonych mieszkańców

Matexi Polska poinformowała o podpisaniu ostatniej umowy sprzedaży w IV etapie osiedla Kolska od Nowa:), tym samym deweloper ostatecznie zakończył projekt przekazując go w całości w ręce nowych mieszkańców. Zgodnie z pierwotnym założeniem udało się zrewitalizować ulicę Kolską, a także pobudzić ją do dalszego rozwoju. W trakcie blisko pięcioletniego okresu realizacji osiedla na sąsiednich działkach powstały kolejne projekty niejako przyrastając do tkanki miejskiej zapoczątkowanej przez duże, nowoczesne osiedle zrealizowane przez Matexi Polska. 

- Gdy planowaliśmy realizację wiele osób uważało zarówno sam projekt jak i jego przekorną nazwę za ryzykowne, my jednak od początku wiedzieliśmy, że jest to ciekawe wyzwanie i byliśmy pewni, że nasza koncepcja przypadnie do gustu Warszawiakom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego i bogatsi o nowe doświadczenia, z których korzystamy również w kolejnych projektach jak np. Omulewska 26, którą kierujemy do podobnej grupy celowej ,tyle że po drugiej stronie Wisły – przypomniał początki projektu Mirosław Bednarek, prezes Zarządu Matexi Polska.

Matexi Polska równocześnie poinformowała także, o otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na użytkowanie dla ostatniego etapu osiedla Kolska od Nowa:) i rozpoczęła proces wydawania kluczy jego mieszkańcom.
 
Zgodnie z pierwotnym założeniem powstałe osiedle Kolska od nowa:) to kwintesencja aktywnego, miejskiego stylu życia w uporządkowanej urbanistycznie przestrzeni zielonego parku. Rewitalizacja terenów zielonych to jeden z kluczowych elementów tego projektu. Dzięki niej zielona enklawa w samym sercu miasta stała się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do mieszkania w centralnej i północnej Warszawie.

Matexi Polska zadbała też o bardzo ważne detale z punktu widzenia grupy docelowej projektu, jak np.: zasięg sieci osiedlowej sieci WiFi na terenie całego parku, miejsca postojowe dla rowerów, organizację na jego terenie przestrzeni rekreacyjnych dla dzieci, czy oświetlenie i monitoring jego alejek czyniąc je idealnymi na wieczorny jogging lub spacer. Kolska od nowa:) to funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych.

Matexi Polska