06-12-2018

Ponad jedna trzecia mieszkań w V etapie Wolnego Miasta sprzedana

Ponad jedna trzecia mieszkań w V etapie Wolnego Miasta sprzedana
Przez 4 miesiące jakie upłynęły do rozpoczęcia sprzedaży mieszkań w V etapie gdańskiego osiedla Wolne Miasto, ECO-Classic znalazł nabywców już dla ponad 33 proc.oferowanych w nim lokali. Największym zainteresowaniem cieszą się kompaktowe mieszkania o powierzchniach 38-50 mkw.

Mieszkania do mieszkania

W nowo realizowanym budynku będą 142 mieszkania. Szeroki wybór rozwiązań- od kompaktowych kawalerek i funkcjonalnych „dwójek” i „trójek”, po wygodne 4 pokoje- sprawia, że jest ono atrakcyjną destynacją zarówno dla osób zainteresowanych zakupami inwestycyjnymi, myślących przyszłości dorastających dzieciach, jak również młodych, szczególnie planujących potomstwo, rodzin. Mieszkania w V etapie będą miały najbardziej poszukiwane na rynku powierzchnie- od 33 do 78m2. 

- Słuchamy naszych klientów, a dzięki temu, że jesteśmy firmą rodzinną, możemy elastycznie i szybko reagować na ich potrzeby- mówi Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic.- Na rynku poszukiwane są mieszkania o mniejszych powierzchniach, ale tak zaprojektowane, aby udało się na nich zaaranżować jak najwięcej funkcjonalności. To czysty pragmatyzm- takie mieszkania są po prostu tańsze– i do kupienia, i do utrzymania. To natomiast powoduje, że za młodymi, skuszeni wygodą, jaką daje życie na nowym osiedlu i spokojem zielonej okolicy, do Wolnego Miasta wprowadzają się ich rodzice. I tak Cedrowa, z każdym oddanym etapem, staje się miejscem coraz bardziej wielopokoleniowym. 

Dla przyszłych mieszkańców atutem są też znajdujące się już na osiedlu usługi. Bardzo dobrze oceniają oni sąsiedztwo żłobka i przedszkola „Srebrna Kotwica”, obecność przychodni lekarskiej oraz sieciowego sklepu spożywczego, usług kosmetycznych, księgowych, dietetyka czy aranżacji wystroju okien. Niebawem zostanie otwarta również przytulna kawiarnia.

Letni pokój w standardzie

Wszystkie mieszkania mają też dodatkową powierzchnię rekreacyjną- sięgające nawet 15m2 balkony i w przypadku mieszkań parterowych- tarasy z ogródkami. Największe z przydomowych ogródków liczą po około 50m2, co czasem stanowi tyle co powierzchnia mieszkań, do których przynależą. 

Na takiej przestrzeni można zaprojektować mały letni pokój z komfortową przestrzenią wypoczynkową dla dorosłych, kącikiem zabaw dla dzieci czy miejscem do biegania dla domowego zwierzaka.
Ceny mieszkań w V etapie zaczynają się od 5750 zł/m2 brutto. Najtańsze lokale można kupić za ok. 240 000 zł.

Dodatkowe „metry” zawsze w cenie

Na wygodę życia składa się jednak nie tylko funkcjonalność układów mieszkań, ale także dostępność dodatkowej powierzchni do przechowywania. Pomieszczenia gospodarcze zaplanowane są na poziomie -1 oraz na kondygnacjach mieszkalnych. I choć ich cena jest niższa niż lokalu mieszkalnego, możliwość wykorzystywania jako składziku na zabawki, wózki czy sprzętu sportowego lub przechowywania akcesoriów samochodowych znacząco podnoszą one komfort użytkowania inwestycji. Stanowią także atut przy ewentualnej sprzedaży mieszkania. Mogą także przynosić  zyski- gdy właściciel nie korzysta z komórki, może ją podnająć sąsiadowi.

Komórki lokatorskie można dokupić w cenie od 4000zł/m2. 
Do mieszkania można kupić również miejsce postojowe na parkingu zewnętrznym lub w hali garażowej.

Infrastruktura dla aktywności

Wewnętrzny dziedziniec V etapu jest pomyślany jako kameralny, pełen zieleni zaułek z miejscami do zabawy dla dzieci i odpoczynku dla dorosłych.  Osoby lubiące natomiast aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu będą mogły korzystać z wielofunkcyjnego osiedlowego boiska lub plenerowej siłowni.  Z myślą o jeżdżących rowerami mieszkańcach Wolnego Miasta deweloper zainstalował na terenie osiedla mini-stację serwisową, pozwalającą na wykonanie szybkiej naprawy czy napompowania kół.

- Stacja ostatecznie posłuży nie tylko naszym osiedlowym rowerzystom– mówi Zuzanna Należyta.– Będzie ona również pomocna, gdy zajdzie potrzeba dopompowania kółek w wózkach dziecięcych czy piłek do koszykówki lub futbolu.

Eco Classic