24-11-2022

Apartamenty Nad Odrą – inwestycje premium odporne na inflację

Apartamenty Nad Odrą  – inwestycje premium odporne na inflację
Trzeci kwartał na rynku cen nieruchomości w Szczecinie można nazwać kwartałem rekordu. Według danych NBP średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania, po raz pierwszy w historii, przekroczyła w stolicy Pomorza Zachodniego 10 tys. zł; wyniosła 10.979 zł i była wyższa o prawie 25 proc. r/r. O tyle samo wzrosły stawki najmu. Coraz wyższa rentowność inwestowania w mieszkania na wynajem w Szczecinie zachęca do zakupu.

Szczecin, jedna z ośmiu największych aglomeracji w naszym kraju, daje wiele możliwości zarówno na rynku pracy, jak i edukacji. Jest idealnym miejscem dla studentów. Nie brakuje tu miejsc do rozrywki - liczne muzea, teatry, filharmonia, opera, kina czy koncerty; ani do aktywnego wypoczynku - parki, lasy czy miejskie tereny zielone zajmują połowę powierzchni miasta.

- Inwestycja w małe mieszkanie w Szczecinie ma najwyższą rentowność wśród dużych miast w Polsce. Cena za metr wynajmowanego mieszkania plasuje Szczecin w czołówce miast z najwyższym czynszem, a to powoduje, że miasto w ostatnich latach staje się ciekawą alternatywą dla inwestorów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction, ogólnopolskiego dewelopera, który prowadzi obecnie inwestycję na Łasztowni. - Szczecin to miasto o dużym potencjale, posiadające wszelkie udogodnienia, jednak oferujące nieruchomości w znacznie niższych cenach niż w Warszawie, Gdyni czy Krakowie, gdzie średnia cena za metr kwadratowy wynosi odpowiednio ok. 12,9 tys., 12 tys. i 11,7 tys. Warto lokować kapitał w dobrej jakości, atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty premium, które mogą przynieść rozsądny zysk. Dobrym przykładem są Apartamenty Nad Odrą.

Apartamenty Nad Odrą, które powstają na Łasztowni, między Mostem Długim a Kanałem Zielonym, mają wiele do zaoferowania – atrakcyjny widok na rzekę, wysokie mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami, przestronnymi balkonami, tarasami lub ogródkami, jogging na bulwarach, lokale handlowo-usługowe w parterze budynków. W pierwszej kolejności J.W. Construction realizuje budowę budynku, który jest usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Powstanie w nim 189 mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych, 23 lokale usługowe i trzykondygnacyjny garaż na 218 samochodów. Jako drugi powstanie, nieco bliżej Mostu Długiego, budynek z 237 mieszkaniami, 269 miejscami parkingowymi, 100 boksami na rowery i 49 komórkami lokatorskimi. Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku.

- Inwestycje w nieruchomości stanowią dobrą ochronę kapitału przed inflacją w obliczu kryzysów, niepewnych czasów, niestabilnych rynków finansowych. To najczęściej powtarzany argument i trudno się z nim nie zgodzić. W latach poprzednich kryzysów nieruchomości były jednym z najbardziej opłacalnych aktywów. Inwestycja w dodatkowe lokum ma olbrzymi potencjał, zwłaszcza w atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty premium, które w porównaniu z nieruchomościami z rynku popularnego są najbezpieczniejszą lokatą kapitału i gwarancją wysokiego wzrostu wartości. Apartament w inwestycji Nad Odrą, oprócz ochrony kapitału, daje inne korzyści. Dla wielu może być drugim domem. Szczecin jest pięknym, zielonym miastem, w którym dobrze się pracuje ale też wspaniale odpoczywa. Wynajmujący mogą liczyć na studentów osiemnastu szczecińskich uczelni i pracowników biur, głównie z sektora IT – zachęca Małgorzata Ostrowska.

Lokale użytkowe w takiej lokalizacji jak Apartamenty Nad Odrą są równie dobrą inwestycją co te mieszkalne, ich wartość będzie stale rosnąć. Najmniejsze lokale mają 24 m kw. Zaletą tego typu inwestycji jest bez wątpienia gwarancja regularnego dochodu, związanego z wynajmowaniem lokalu. Położone na parterze budynków mieszkalnych, są idealnym miejscem dla lokali usługowych: salonów fryzjerskich, kosmetycznych, nail-spa, gabinetów medycznych. Przyszli mieszkańcy apartamentów będą stanowić ogromną grupę klientów. Na Łasztowni brakuje też obecnie małych sklepików, piekarni, kawiarenek. Tymczasem nabrzeże tętni życiem przez cały tydzień. Można tu spotkać rowerzystów, biegaczy i zwykłych spacerowiczów. To doskonałe miejsce do spotkań na kawę.

JW Construction