04-06-2021

Aurec Home bierze udział w akcji ratowania owadów i bije rekord Guinessa

Aurec Home bierze udział w akcji ratowania owadów i bije rekord Guinessa
Aurec Home wziął udział w zakończonej sukcesem próbie pobicia rekordu Guinessa. W wyniku akcji powstał największy na świecie domek dla owadów

Celem projektu było zwrócenie uwagi na zmniejszoną liczebność zagrożonych gatunków. Budowa obiektu rozpoczęła się 21 maja na Płycie Desantu 3. Dywizji Piechoty w Warszawie, ostateczny kształt i wielkość zostały ogłoszone dzień później w ramach Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.  

Powstała konstrukcja składa się z połączonych modułów i jest największym tego typu projektem na świecie, symbolem wspólnego działania developerów na rzecz przyrody i  jednocześnie stanowi światowy rekordu Guinessa. Wymiar domu przekroczył wymagane 81.26 m3 -  tyle wynosił poprzedni rekord ustanowiony w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku. Następnie konstrukcja została podzielona na pojedyncze domki, z których aż 4 staną na terenie inwestycji  Miasteczko Jutrzenki, budowanej przez Aurec Home.

- Troska o środowisko ma dla nas olbrzymie znaczenie. Miasteczko Jutrzenki z założenia jest osiedlem pełnym zieleni, ponadto energii elektrycznej do części wspólnych dostarczają panele fotowoltaiczne.  Domki dla owadów świetnie uzupełnią małą architekturę znajdującą się na osiedlu – mamy tu aleje spacerowe, miejsca do uprawiania jogi, oczka wodne, fontannę, ławki solarne i leżanki. Bardzo nas cieszy, że możemy łączyć komfort mieszkańców z dbałością o przyrodę i wyjątkową atmosferę na osiedlu – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.

Każdy z domków, poza schronieniem dla owadów, będzie pełnić też funkcję edukacyjną. Na spadzistym dachu zamieszczona będzie plansza dydaktyczna, dzięki której mieszkańcy osiedla będą mogli dowiedzieć się więcej o projekcie i znaczeniu ochrony zagrożonych gatunków.

 

Aurec Home