02-04-2020

Budowa VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko w Krakowie na ukończeniu

Budowa VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko w Krakowie na ukończeniu
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu inwestycji Słoneczne Miasteczko, w ra-mach której wykonano m.in. elewację oraz tynki wewnętrzne w budynku. Do zrealizo-wania pozostały zagospodarowanie terenu oraz finalizacja prac związanych z wykoń-czeniem części wspólnych tj. klatek schodowych i korytarzy. Na osiedlu powstanie 108 mieszkań, z czego 107 znalazło już nabywców. W ofercie zostało ostatnie miesz-kanie 3-pokojowe. Rozpoczęcie przekazań planowane jest na III kwartał 2020 roku.

Dotychczas w projektach Develii w dzielnicy Bieżanów-Prokocim powstało ponad 900 miesz-kań, a w budowie są trzy następne etapy, w których będzie kolejne 318 mieszkań oraz lokale usługowe. 
- W powstających etapach ponad 80% mieszkań znalazło już swoich nabywców. Słoneczne Miasteczko to inwestycja w zielonej części Krakowa z dobrym dojazdem do obwodnicy. To sprawia, że jest atrakcyjna z perspektywy mieszkańców Krakowa. W przygotowaniu jest ko-lejny, XI etap, w którym zaplanowane są 102 mieszkania – mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii.

Słoneczne Miasteczko tworzą kameralne, 3-piętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od 42 do 85 m² z balkonami lub tarasami. Spokojna i zielona okolica pozwalają odetchnąć od zgiełku miasta. Dzięki bliskości obwodnicy mieszkańcy mogą sprawnie dojechać do innych dzielnic Krakowa. Dostępna jest także komunikacja miejska, a w budowie jest szybka kolej aglomeracyjna. W okolicy osiedla znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoła oraz przed-szkole. W ramach Słonecznego Miasteczka powstaje pełna infrastruktura, z drogami we-wnętrznymi, alejkami, zielonymi skwerami i placami zabaw. Inwestycja realizowana jest przez Develię od 2010 roku.

 

Develia