17-01-2024

Develia przekazuje mieszkania w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77

Develia przekazuje mieszkania w VI etapie  osiedla Grzegórzecka 77
Develia uzyskała pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie nabywcom mieszkań w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77 realizowanego na krakowskich Grzegórzkach. W jego ramach powstało 115 mieszkań o powierzchni od 29 do 94 m kw. oraz 7 lokali usługowych. 99 proc. spośród nich zostało już sprzedanych.

Grzegórzecka 77 to jedna z naszych najpopularniejszych inwestycji w Krakowie, czego dowodem jest fakt, że w sprzedaży pozostało nam zaledwie 10 proc. oferowanych mieszkań w etapach VI-VIII. Nabywcy doceniają przede wszystkim cichą i spokojną okolicę, bliskość Starego Miasta, Kazimierza, Bulwarów Wiślanych oraz rozbudowaną infrastrukturę lokalną. Zdecydowaną większość codziennych spraw można tu załatwić bez korzystania z samochodu – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

W aktualnej ofercie dostępne jest ostatnie mieszkanie, które zostało wybudowane w VI etapie inwestycji oraz 28 lokali w ramach kolejnych dwóch etapów. Zostaną ukończone odpowiednio w II i III kwartale 2024 roku. Projekt architektoniczny Grzegórzeckiej 77 opracowała pracownia SARAN Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Expres-Konkurent.

Oprócz dogodnej lokalizacji osiedle Grzegórzecka 77 wyróżnia nowoczesna i elegancka architektura o strukturze kaskadowej, dzięki której część mieszkań dysponuje rozległymi zielonymi tarasami. Wszystkie pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji podziemną halę garażową z wydzieloną przestrzenią na rowery i komórkami lokatorskimi oraz naziemne stanowiska postojowe. Dodatkowym udogodnieniem są stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicają alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność oraz place zabaw tworzące przyjazne miejsce dla odpoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie działają cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Dużym atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Develia