01-08-2023

Develia rozpoczyna budowę Ogrodów Wojszyce

Develia rozpoczyna budowę Ogrodów Wojszyce
Ruszają prace budowlane na osiedlu Ogrody Wojszyce, które firma deweloperska Develia realizuje na granicy Jagodna i Wojszyc we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstaną budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej i szeregowej o powierzchni około 150 metrów kwadratowych.

Termin zakończenia budowy osiedla zaplanowano na IV kwartał 2024 r. Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię Zah Marhall, a rolę generalnego wykonawcy powierzono firmie Haras Budownictwo. Ceny zaczynają się już od 7099 zł za metr kwadratowy.

- Ofertę Develii tworzą na ogół mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Tym razem proponujemy naszym klientom coś innego – przestronne, jednorodzinne budynki mieszkalne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej w spokojnej i zielonej części Wrocławia. Każdy z nich będzie posiadał garaż oraz ogród, który zapewni mieszkańcom komfort codziennego wypoczynku w otoczeniu zieleni. Ogrody Wojszyce to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą mieszkać dalej od centrum, a jednocześnie mieć dobry dojazd do innych rejonów miasta – zapowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Lokalizację, w której realizowana jest inwestycja, wyróżnia bogata oferta rekreacyjna. Rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnego trybu życia docenią m.in. sąsiedztwo Parku Brochowskiego z popularnym, rozbudowanym placem zabaw czy słynnym labiryntem grabowym. Niedaleko znajdują się także Park Wojszyce oraz Tor Wyścigów Konnych, gdzie odbywa się wiele imprez plenerowych oraz prowadzone są lekcje jazdy konnej. Wokół osiedla przebiegają liczne ścieżki rowerowe, które pozwalają na aktywne spędzanie wolnego czasu. W sąsiedztwie powstaje także nowoczesna publiczna placówka szkolno-przedszkolna.

Ogrody Wojszyce oddalone będą 6 km od centrum miasta. Dogodny dojazd zapewni dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa. Nieopodal przebiegają ważne arterie, takie jak ul. Buforowa i Obwodnica Śródmiejska Wrocławia czy Wschodnia Obwodnica Wrocławia i autostrada A4. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację w okolicy, wraz z budową osiedla Develia przeprowadzi na własny koszt szereg dodatkowych inwestycji.

 – Rozbudowujemy układ drogowy o zupełnie nową ulicę Rafała Maszkowskiego, łączącą ul. Kopycińskiego z ul. Asfaltową. Dodatkowo w ramach inwestycji partycypujemy z miastem Wrocław w budowie układu pieszo-rowerowego, który w przyszłości połączy ulicę Drabika z ul. Maszkowskiego i ul. Kilara. Całość w znacznym stopniu usprawni komunikację tej części miasta. Przy budowie drogi zostaną wykonane nowe sieci wodociągowe, oświetleniowe, gazowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, co zwiększy komfort mieszkańców całej dzielnicy Jagodno – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia