12-04-2023

Develia rozpoczyna przedsprzedaż VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77

Develia rozpoczyna przedsprzedaż VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77
Develia rozpoczęła przedsprzedaż ósmego, ostatniego etapu krakowskiej inwestycji Grzegórzecka 77, w ramach którego powstanie 80 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i szerokiej gamie metraży. Oprócz podwyższonego standardu mocną stroną projektu jest jego lokalizacja w sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych, na cichej i zielonej części Grzegórzek.

– Grzegórzecka 77 to inwestycja, która od lat cieszy się renomą wśród nabywców w Krakowie. Klienci doceniają w tym projekcie funkcjonalne rozkłady mieszkań, dodatkowe udogodnienia oraz bardzo atrakcyjną lokalizację w zielonej części Grzegórzek, gwarantującą codzienny spokój mimo bliskości ścisłego centrum Krakowa. W ostatnim etapie osiedla proponujemy jeszcze wyższy standard i kolejne rozwiązania podnoszące komfort życia – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

W VIII etapie zaplanowano dwa budynki, w których łącznie powstanie 80 mieszkań. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe, dwupokojowe lokale o powierzchni 44 m kw., jak i przestronne, blisko 150-metrowe apartamenty.

Projektant inwestycji, pracownia SARAN Architekci, położył duży nacisk na jak najszersze możliwości aranżacyjne – przestronne salony będą miały powierzchnię nawet 45 m kw., w których przewidziano możliwość wydzielenia osobnych kuchni. Dzięki licznym przeszkleniom i wysokim oknom mieszkania będą odpowiednio nasłonecznione. We wszystkich zaplanowano duże, głębokie balkony, a w przypadku lokali na parterze – zielone ogrody.

Z myślą o wygodnym parkowaniu samochodów w podziemiach budynków zaprojektowano dwa garaże w systemie platform parkingowych. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych, bezawaryjnych i bezpiecznych konstrukcji o wysokości do 2 metrów w halach powstanie łącznie 88 miejsc postojowych. Na terenie inwestycji wyznaczono ponadto trzy miejsca zewnętrzne dla osób z niepełnosprawnościami (osiedle będzie dostosowane do ich potrzeb) oraz dwa miejsca przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych. Przestrzenie wspólne na osiedlu urozmaicają alejki spacerowe, ściana wodna i plac zabaw. Deweloper zadba również o roślinność – zewnętrzny dziedziniec zostanie obsadzony zróżnicowaną paletą ozdobnych roślin.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. Zgodnie z ideą „miasta 15-minutowego” mieszkańcy Grzegórzeckiej 77 będą mogli zaspokoić większość codziennych potrzeb bez korzystania z auta. W okolicy nie brakuje sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. Miłośnicy kultury będą mogli korzystać z repertuaru słynnego Teatru Variété, znajdującego się zaledwie 200 metrów od inwestycji. Z kolei rodziny z dziećmi w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdą cztery żłobki, dwa przedszkola, szkołę podstawową i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Single z pewnością docenią bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Z kolei dla rodzin z dziećmi ważne będzie sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych, które od Grzegórzeckiej 77 dzieli zaledwie 230-metrowy dystans. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który w nieodległej przyszłości będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Planowany termin ukończenia tego etapu osiedla to III kwartał 2024 roku. Ceny zaczynają się już od 16 tys. zł za metr kwadratowy.  

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia