11-01-2024

Develia wprowadza do przedsprzedaży VII etap osiedla Ceglana Park w Katowicach

Develia wprowadza do przedsprzedaży VII etap osiedla Ceglana Park w Katowicach
Firma deweloperska Develia konsekwentnie rozbudowuje projekt Ceglana Park na katowickim Brynowie, jedną z najoryginalniejszych inwestycji mieszkaniowych na Górnym Śląsku. W ramach najnowszego etapu powstaną trzy 3-4-piętrowe budynki z 214 mieszkaniami.

Nabywcy mogą wybierać spośród szerokiej palety lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne, 6-pokojowe apartamenty. Do wszystkich przypisane będą tarasy, balkony lub ogródki. W części mieszkań zaprojektowano antresole zapewniające niestandardowe możliwości aranżacyjne. Pod każdym z budynków znajdzie się podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na jednoślady. Z myślą o wygodzie mieszkańców powstaną również lokale usługowo-handlowe. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli spędzać czas na dwóch nowoczesnych i bezpiecznych placach zabaw. Całość zostanie zrealizowana na działce porośniętej dorosłym drzewostanem, przy której będzie przebiegać również publiczna ścieżka rowerowa. 

- Ceglana Park to wyjątkowy projekt na mapie górnośląskich inwestycji mieszkaniowych. Łączy w sobie zalety lokalizacji blisko centrum, rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej oraz usługowej oraz dostępności terenów zielonych i rekreacyjnych. Nabywcy docenili też ekologiczny charakter inwestycji. Wcześniejsze etapy cieszyły się dużą popularnością kupujących, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji tego jakże udanego projektu – zapowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Zaprojektowane przez znanego śląskiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego osiedle powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Ponad połowę obszaru Ceglana Park zajmują powierzchnie zielone, a mieszkańcy mają do dyspozycji szereg unikalnych udogodnień, takich jak tężnia solankowa, własny staw z pomostem, alejki spacerowe z nawierzchniami antysmogowymi czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Osiedle Ceglana Park wyróżnia doskonała lokalizacja na zielonym Brynowie w sąsiedztwie dwóch dużych parków - Katowickiego Parku Leśnego oraz Parku Kościuszki. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo kompleksu sportowego katowickiego AWF. Dzielnica cieszy się popularnością wśród nabywców mieszkań także ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną - w okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.

Kolejną zaletą Ceglana Park jest rozbudowana sieć komunikacyjna. Do centrum miasta są zaledwie 2 kilometry, które można pokonać za pomocą licznych połączeń tramwajowych i autobusowych. Dobry dojazd do innych rejonów konurbacji górnośląskiej zapewniają nieodległe arterie drogowe, takie jak autostrada A4. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację w okolicy, Develia wybudowała dwa ronda - na skrzyżowaniu ulic Ceglana i Wita Stwosza oraz przy ulicy Meteorologów wraz z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych i pobliskich ścieżek rowerowych.

Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to IV kwartał 2025 r. Ceny zaczynają się już od 8 850 zł za metr kwadratowy.

Develia