Wola Retro to oddany do użytku w 2019 roku biurowiec, zlokalizowany na warszawskiej Woli, który powstał w wyniku adaptacji przedwojennego obiektu we współpracy z konserwatorem zabytków. Kompleks Wola Retro oferuje łącznie 25 tys. mkw. powierzchni biurowej, a poziom jego komercjalizacji wynosi 86%.
- Przedwstępna umowa sprzedaży biurowca Wola Retro przybliża nas do realizacji kolejnego istotnego celu, który wyznaczyliśmy sobie w strategii na lata 2021-2025. Kontynuujemy dezinwestycję portfela nieruchomości komercyjnych – aktualnie prowadzimy także zaawansowane negocjacje dotyczące sprzedaży Arkad Wrocławskich - mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.
- Środki pozyskane ze sprzedaży biurowca Wola Retro przeznaczymy na spłatę kredytu związanego z projektem w kwocie 131,8 mln zł oraz dalszy rozwój w sektorach mieszkaniowym i PRS, które oferują większe zwroty z inwestycji. Jednocześnie jesteśmy otwarci na potencjalne okazje rynkowe i chcemy być przygotowani, by z nich skorzystać - dodaje Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.
Kompleks biurowy Wola Retro składa się z trzech harmonijnie skomponowanych budynków - jednego z lat 30. oraz dwóch zupełnie nowych budynków biurowych klasy A, połączonych z historyczną zabudową. Wola Retro to jedna z najbardziej oryginalnych inwestycji komercyjnych w Europie, która jest inspiracją dla wielu architektów, łączących w swoich realizacjach przeszłość z nowoczesnością. Autorami projektu, według którego powstał obiekt Wola Retro są architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates – prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki. Wśród najemców biurowca są m.in. Grupa Budimex, jedna z największych grup budowlanych w Polsce, firma EOS Poland, krajowy oddział międzynarodowego eksperta w zakresie windykacji i zarządzania wierzytelnościami oraz firma SIGNAL IDUNA, jedna z największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych w naszej części Europy.
Przedwstępna umowa sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie została podpisana ze spółką WR Office, należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Określona w umowie cena sprzedaży warszawskiego kompleksu biurowego w wysokości 69,8 mln euro zostanie skorygowana o wartość nierozliczonych zachęt i kontrybucji dla najemców oraz wartość kosztów powiązanych z ustaleniami wynikającymi due dilligence.