24-06-2022

Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą

Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą
„Clean living” („czyste życie”), trend, który w istocie świadczy o wzroście naszej eko-świadomości, staje się koniecznością, bowiem eko-rozwiązania oznaczają znaczące oszczędności w portfelu. Odnawialne źródła energii wykorzystujące zieloną energię pochodzącą ze środowiska, to jedyny sposób by uniezależnić się od rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego.

Pompy ciepła w domach Villa Campina, służące do ogrzewania, są rozwiązaniem przyjaznym środowisku, a zarazem kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną. Do ogrzania pomieszczeń i wody, oraz do wentylacji, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Ponadto wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków. 
 
- W Villa Campina na podmiejskich terenach Warszawy stoi już ponad pięćdziesiąt domów zrealizowanych w technologii prefabrykacji, zbudowanych ze zdrowych, naturalnych materiałów, które podlegają recyklingowi. Postawiliśmy na ekologię przewidując, że to trend, który wkrótce stanie się nie tylko modą, ale też koniecznością. Teraz okazuje się, że niskie rachunki, dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się jednym z ważniejszych czynników, który jak magnes przyciąga do naszych domów coraz więcej klientów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 
 
Estetyka i funkcjonalność
 
Domy stoją na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Jest miejsce na samochód, rowery, piaskownicę czy trampolinę dla dzieci. Parter to łącznie 63,52 m kw. Przesuwne panoramiczne przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła. Okna wychodzą na północ i południe a po ich otwarciu wychodzi się na taras o powierzchni 16,5 m kw., który jest przedłużeniem salonu i łączy pomieszczenie z niemałym ogrodem. 
 
Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw. Na parterze jest salon, kuchnia i łazienka, a poddasze użytkowe to trzy sypialnie i widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego. 
 
Nie ma jak drewno
 
Do budowy domów zastosowane są naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi. To przede wszystkim drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych, oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach. 
 
Drewno cieszy się opinią szlachetnego surowca, który ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne, sprzyja odprężeniu i odczuwaniu pełni komfortu. Tworzy zdrowy do życia klimat, także dla alergików. Drewno jako materiał konstrukcyjny jest lekkie i bardzo wytrzymałe. Stanowi doskonały izolator. Ściany domu drewnianego oddychają lepiej niż murowane, szybko się ogrzewają i gwarantują dobrą ochronę przed upałem.
 
Nie bez znaczenia jest też powietrze w Villa Campina, wolne od zanieczyszczeń. To dzięki sąsiedztwu Puszczy Kampinoskiej.

 

J.W.Construction Holding