16-12-2020

Drugi etap gdańskiego Osiedla Latarników z pozwoleniem na budowę

Drugi etap gdańskiego Osiedla Latarników z pozwoleniem na budowę
Develia otrzymała pozwolenie na budowę II etapu Osiedla Latarników zlokalizowanego w Letnicy - dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska. W II etapie powstanie 214 mieszkań. Budowa rozpocznie się jeszcze w grudniu, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2022 r.

- Letnica, dzięki licznym inwestycjom staje się coraz bardziej atrakcyjną częścią Gdańska. Jednocześnie ceny mieszkań są tu nadal konkurencyjne w porównaniu do innych dzielnic w pasie nadmorskim, co sprawia, że mieszkania na Osiedlu Latarników są atrakcyjne także pod kątem inwestycyjnym. Potwierdza to także wysokie zainteresowanie tym projektem. I etap jest już praktycznie wyprzedany, pomimo, że zakończenie inwestycji planujemy na koniec przy-szłego roku. W II etapie, który wprowadziliśmy do przedsprzedaży pod koniec września, zare-zerwowanych jest blisko 40 mieszkań - mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii.

W II etapie Osiedla Latarników powstaną trzy 7-piętrowe budynki z mieszkaniami o powierzch-ni od 30 do 109 mkw. Właściciele mieszkań na ostatnim piętrze będą mogli cieszyć się dużymi tarasami. W inwestycji przewidziano parking podziemny, komórki lokatorskie oraz plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Na terenie osiedla zaplanowano także estetyczną zieleń. Wo-kół inwestycji znajdują się liczne tereny rekreacyjne, w tym plaże i Park Brzeźnieński im. JJ. Haffnera, gdzie mieszkańcy mogą spędzać aktywnie czas. 

Osiedle Latarników przy ul. Letnickiej jest położone w niedalekiej odległości od plaż Zatoki Gdańskiej. Lokalizacja zapewnia dobry dojazd, zarówno komunikacją miejską, jak i samocho-dem, do innych części miasta. W odległości 1,5 km od Osiedla Latarników znajdują się stadion piłkarski Energa oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, które powstały przed Euro 2012. Część dzielnicy została wtedy zrewitalizowana, a miasto zainwestowało w układ drogowy.

Wciąż realizowanych jest tu wiele inwestycji. W planach jest m.in. Nautilus Gdańsk – nowoczesny obiekt edukacyjno-rozrywkowy z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usłu-gami oraz centrum medycznym i spa.

 

Develia