17-07-2022

Drugi najdłuższy most w Europie od Bouygues Immobilier

Drugi najdłuższy most w Europie od Bouygues Immobilier
Bouygues Immobilier podpisał umowę na generalne wykonawstwo swojej premierowej inwestycji w Gdyni – Żeromskiego 7. Siedmiokondygnacyjny budynek niedaleko Skweru Kościuszki wybuduje Mota-Engil Central Europe, która jest częścią Grupy Mota-Engil odpowiedzialnej m.in. za budowę mostu Vasco da Gamy w Portugalii, drugiego najdłuższego mostu w Europie

Już 31 maja 2022 roku firma Mota-Engil Central Europe rozpocznie prace przy Żeromskiego 7, budynku kategorii premium w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Żeromskiego 7 zlokalizowane będzie w samym centrum Gdyni, 300 metrów od Placu Kaszubskiego, 650 metrów od Skweru Kościuszki i 1,1 km od gdyńskiej plaży.   

30 największa grupa budowlana w Europie

Budynek przy Żeromskiego 7 wybuduje firma, która jest liderem na rynku. Mota-Engil Central Europe działająca w Polsce od 25 lat jest częścią Grupy Mota-Engil, która w branży istnieje od 1946 roku. Mota-Engil jest odpowiedzialna m.in. za budowę mostu Vasco da Gamy, który jest drugim najdłuższym mostem w Europie (17,2 km).  

- Niezwykle cieszymy się, że Bouygues Immobilier, jeden z wiodących deweloperów w Europie, docenił nasze doświadczenie i know-how w realizacji inwestycji kubaturowych. Prestiżowy projekt Żeromskiego 7 będzie realizowany z dbałością o najmniejsze detale, co z pewnością zapewni świetny efekt końcowy i zadowolenie przyszłych mieszkańców. Jesteśmy pewni, że doświadczenie naszych pracowników przyczyni się do najwyższej jakości lokali oferowanych w gdyńskiej inwestycji - mówi Maciej Michałek, prezes zarządu Mota-Engil Central Europe.  

W Polsce Mota-Engil zaczynała w 1997 roku od budowy i odbudowy obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu autostrady A4. Mota-Engil Central Europe odpowiedzialna jest m.in.  za przebudowę autostrady A4 na odcinku Balice-Opatkowice, budowę odcinków trasy S8, rozbudowę lotniska w Lublinie, czy realizację parkingu podziemnego pod pl. Nowy Targ we Wrocławiu. 

- Powierzamy nasz premierowy projekt w Gdyni, Żeromskiego 7, firmie, za którą stoi nie tylko doświadczenie, ale również prawie 80-letnia tradycji całej Grupy Mota-Engil. Jesteśmy pewni, że generalny wykonawca  odwzoruje naszą wizję budynku, który dla nas stanowi kwintesencję nowej klasyki – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska. 

Żeromskiego 7 – budynek z duszą gdyńskiej moderny

Żeromskiego 7 to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier w Trójmieście. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki (8 minut spacerem), statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica (12 minut spacerem), plaża miejska (14 minut spacerem) i stacja Gdynia Główna (15 minut spacerem).
Żeromskiego 7 to 77 mieszkań o  układach od 1 do 3 pokoi. Do większości lokali będą przynależeć ogrody lub balkony, a do tych położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy. 

– Wysokiej klasy projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakteru – podsumowuje  Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Jak dodaje, najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku. 

Na jednej ze ścian budynku pojawi się również mural „Bon Voyage”  („Miłej podróży”) przywodzący na myśl pocztówkę z nadmorskiego miasta. Projekt o wymiarach 18 na 10 metrów to obraz transatlantyku z unoszącymi się kłębami pary i pasażerami gotowymi do drogi. 
Wnętrza budynku również będą inspirowane morską podróżą, tym razem ostatnim polskim transatlantykiem TSS Stefan Batory. Zaokrąglenia, biel, lastryko, geometryczne motywy w kaflach, eleganckie ciemne drewno i czarne detale  to nawiązanie do modernizmu. Zaś elementy art déco to rzeźbione formy lamp, miedziane i złote detale, a także autorski ornament pod sufitem przywołujący na myśl rybie łuski.  

W Żeromskiego 7 to także ekologia. Deweloper zapewni m.in. panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach  z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Na terenie inwestycji znajdzie się oczko wodne i rodzime gatunki roślin. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni inteligentny system wideodomofonowy z 7-calowymi odbiornikami w mieszkaniach. 

Żeromskiego 7 to premierowa inwestycja Bouygues Immobilier Polska w Trójmieście. Deweloper do tej pory zrealizował  58 projektów mieszkaniowych  i  8100 mieszkań oraz lokali usługowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Obecnie prowadzi prace na pięciu budowach: dwóch we Wrocławiu (Le Vert, Perspective) i trzech w Warszawie (Aparté Mokotów, Essentiel Talarowa i Osiedle Lumea). Niedawno Bouygues Immobilier ogłosił start nowego osiedla na warszawskim Bemowie – M Bemowo, a także inwestycji premium zlokalizowanej w centrum Wrocławia - Sienkiewicza Résidence. 

Bouygues Immobilier