05-10-2021

FIQUS Marcelin_butikowy koncept mixed-use i co-living

FIQUS Marcelin_butikowy koncept mixed-use i co-living
Łączenie w jednej inwestycji funkcji mieszkalnych, usługowych, biurowych i handlowych to coraz bardziej powszechne zjawisko na polskim rynku nieruchomości. Równolegle do niego wyrastają w budynkach multifunkcyjne, wspólne przestrzenie, które pozwalają ludziom być bliżej i tworzyć mikrospołeczności. Nowa inwestycja Nickel Development po raz pierwszy prezentowana była szerszej publiczności podczas Targów Mieszkaniowych w Poznaniu, 25-26 września 2021

Podaż powierzchni komercyjnej w obiektach mixed-use w Polsce przekroczyła 1 mln mkw., z czego ponad połowa została oddana do użytkowania w ciągu ostatnich 5 lat. Coraz bardziej popularne staje się także ekonomia współdzielenia, rozwijająca się zwłaszcza w sferze przestrzeni do pracy (co-working) oraz przestrzeni mieszkalnej (co-living), mieszkańcy miast zyskują miejsca integrujące pracę, dom, zakupy, wypoczynek, a także dostęp do terenów zielonych.

– Działki budowlane w mieście nie są duże, co sprawia, że trzeba poszukiwać rozwiązań niestandardowych: łączenia wielu funkcji, czy projektowania zieleni w sposób wykorzystujący każdą możliwą przestrzeń. Butikowy mixed-use w inwestycji FIQUS Marcelin to efekt badania trendów na rynku nieruchomości, ale także obserwacji naszych wcześniejszych realizacji. Zarządzanie wybudowanymi obiektami to bliższy kontakt z właścicielami mieszkań, możliwość obserwowania w jaki sposób tworzą się lokalne społeczności, ale także analizowanie ich potrzeb. – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. 

Decydujący się na zakup w FIQUS Marcelin otrzymują znacznie więcej niż własną przestrzeń do życia. Wielofunkcyjny budynek oferuje mieszkania o różnych metrażach, lokale usługowe, Living Room jako przestrzeń co-workingową i rekreacyjną, przestronne patio oraz trzy wspólne, pełne zieleni tarasy. Kaskadowa bryła umożliwia wyeksponowanie zieleni: ozdobnych traw, bambusów, bluszczy, czy właśnie fikusów. Przyjazne, ekologiczne przestrzenie zachęcą mieszkańców do tworzenia pozytywnych relacji i więzi - tworzenia mikrospołeczności. 

– Inwestycja w nowoczesnym, wielofunkcyjnym budynku jest bardzo opłacalna – argumentuje Edyta Kołodziej. – Obiekt realizuje ideę przyszłości: trend współdzielenia i lokalności. Potencjał kompaktowych mieszkań w inwestycji jest ogromny: mogą stanowić pierwsze mieszkanie dla singla lub pary, można je łatwo wynająć, zostawić na przyszłość dla dzieci lub w każdej chwili sprzedać z zyskiem – kontynuuje.

Na wzrost popularności obiektów mixed-use miały wpływ praca zdalna oraz osoby, które przeprowadzają się do miast lub często zmieniają miejsce zamieszkania. Nomadzi w nowych miejscach mogą czuć się obco, więc tym chętniej będą nawiązywać relacje, tworzyć społeczności i realizować nowoczesny styl życia: pełen empatii i ciekawości wobec innych ludzi. 

– Co-workingowa i co-livingowa przestrzeń zaprojektowana w inwestycji FIQUS Marcelin wydaje się być odpowiedzią na szukanie właściwej równowagi między prywatnością a integracją – pointuje Edyta Kołodziej. 

 

Nickel Development