17-12-2020

Fundusz Van der Vorm z mieszkaniami w warszawskiej La Praga! Nexity

Fundusz Van der Vorm z mieszkaniami w  warszawskiej La Praga! Nexity
Nexity ogłosiło koniec sprzedaży mieszkań w swojej najnowszej warszawskiej inwestycji La Praga przy ul. Radzymińskiej. To efekt podpisania umowy z jednym z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, Van der Vorm Vastgoed, na mocy której nabyte zostały wszystkie dostępne mieszkania (ponad 80% lokali w nieruchomości). Zgodnie z deklaracją, przeznaczone będą pod wynajem długoterminowy.

Kameralny budynek La Praga, powstający na Pradze Północ, to miejsce stworzone z myślą o aktywnych uczestnikach życia kulturalnego Warszawy. Praga, ze swoim unikalnym klimatem, to coraz modniejsza dzielnica prawobrzeżnej Warszawy. Stale przybywa tu nowych restauracji, klubów i klubokawiarni, a życie kulturalne skupia sią wokół licznych muzeów, teatrów, galerii. Ważnym jego punktem jest także Centrum Praskie Koneser, z kolei kampusy uczelni SWPS i WSM oraz Google for Startups to miejsca zrzeszające młodą inteligencję i przedsiębiorców. Bliskość linii metra M2, licznych linii tramwajowych i autobusowych oraz Dworca Wschodniego umożliwia szybki i komfortowy transport w każdy zakątek Warszawy.

Znakomita lokalizacja, gwarantująca szybki dojazd do centrum, oraz funkcjonalne układy mieszkań, a także przemyślane części wspólne wraz z urzekającą architekturą, nawiązującą do stylu praskich kamienic, sprawiły, że La Praga bardzo szybko zyskała uznanie klientów w początkowym etapie realizacji inwestycji. Te atuty zwróciły również uwagę inwestora, Van der Vorm Vastgoed Group, który wybrał Nexity - wiodącego francuskiego dewelopera - jako partnera biznesowego.

Nexity realizuje z sukcesem projekty deweloperskie w Polsce od ponad 9 lat, w 2020 roku oddało swoim Klientom do użytkowania prawie 600 lokali. Obecnie Spółka prowadzi budowy i sprzedaż 8 osiedli w 3 miastach: w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Nexity jest w stanie zapewnić również dodatkowe rozwiązania, takie jak: wykończenie mieszkania pod klucz, nowoczesne monitorowanie i zdalne zarządzanie mieszkaniem poprzez smart home, a także wsparcie przy wyborze finansowania. Ze strony Nexity decyzja o nawiązaniu relacji z inwestorem jest elementem strategicznego poszerzania portfela klientów – to pierwsza taka transakcja francuskiego dewelopera w Polsce.

Van der Vorm jest obecny na polskim rynku już od 5 lat – inwestuje w nieruchomości przeznaczone na najem długoterminowy. La Praga to jego kolejna duża inwestycja realizowana w Polsce.

Margarethe van der Vorm stwierdza, że ​​Grupa Van der Vorm Vastgoed postrzega Polskę jako rynek strategiczny i ważny. Jako inwestor długoterminowy, wierzy w siłę i potencjał tutejszego rynku (nieruchomości). Grupa szuka dalszych możliwości w równoważnych projektach, koncentrując się na Warszawie i Krakowie.

- Współpracujemy z firmami partnerskimi, które zajmują się zarządzaniem i utrzymaniem inwestycji. Świadczenie usług jest kontrolowane centralnie. Ponadto Grupa posiada kreatywny zespół deweloperski, który jeszcze bardziej ulepsza i chroni portfel nieruchomości - tłumaczy René Voortmeijer, dyrektor operacyjny Van der Vorm Poland.

 

Nexity Polska