05-10-2022

Grupa ROBYG podsumowuje pierwsze półrocze 2022

Grupa ROBYG podsumowuje pierwsze półrocze 2022
Robyg zakontraktował w pierwszym półroczu 2022 roku 1080 mieszkań

Grupa Robyg koncentruje się na sprzedaży mieszkań dla klientów indywidualnych. Planuje sprzedać około 2200 lokali w 2022 roku, zakłada też zwiększenie sprzedaży w kolejnych latach. Ważnym aspektem jest polityka inwestycyjna jeżeli chodzi o zakupy nowych gruntów. Obecnie firma koncentruje się na kumulacji gotówki tak, żeby być przygotowanym na trudniejszy czas. Posiada bardzo duży bank ziemi, ma więc zapewnione płynne funkcjonowanie i wprowadzanie kolejnych projektów do sprzedaży.

– Jesteśmy po wynikach pierwszego półrocza 2022. Oceniamy pierwsze półrocze jako udane, bo udało nam się zakontraktować ponad 1080 lokali. Jednocześnie podpisaliśmy ponad 1200 umów deweloperskich. Jeżeli chodzi o wyniki finansowe to można powiedzieć, że się rozgrzewamy w pierwszym półroczu – powiedział serwisowi eNewsroom Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu Grupy Robyg.

– W naszej branży wyniki są uznawane w momencie przekazywania lokali klientom. W pierwszym półroczu przekazaliśmy niecałe 800 lokali, natomiast większości przekazań spodziewamy się w drugim półroczu. Łączna liczba, którą szacujemy, jest na poziomie ponad 3 tysięcy lokali za cały rok. Przychody, które wypracowaliśmy w tym pierwszym półroczu wynoszą prawie 370 mln zł. W dzisiejszych czasach ważna jest też dobra sytuacja gotówkowa – Grupa Robyg ma w dyspozycji ponad 400 mln złotych na kontach. Rynek nieruchomości mieszkaniowych nie jest obecnie łatwy. Część klientów została odcięta od finansowania hipotecznego. Dzisiaj trudno uzyskać zdolność kredytową – natomiast bazujemy przede wszystkim dzisiaj na klientach gotówkowych, którzy traktują zakup mieszkania jako potencjalną ucieczkę od inflacji lub kupują mieszkania na własne potrzeby – dodaje Ceglarz.

 

Robyg