08-10-2020

Grupa Robyg z ponad 6500 mieszkaniami w budowie

Grupa Robyg z ponad 6500 mieszkaniami w budowie
Po trzech kwartałach 2020 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 1401 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu oraz podpisała 1893 umowy deweloperskie . Spółka przekazała 874 lokali na koniec Q3 2020

Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 1700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Grupa ROBYG ma obecnie w budowie ponad 6500 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

- Trzeci kwartał przyniósł odbudowę na rynku mieszkaniowym – mamy obecnie ponad 6500 lokali w budowie i wierzymy, że 2020 rok zakończymy zadowalającą kontraktacją oraz wysokim poziomem uznań w przychodach – zgodnie z założeniami na poziomie około 3000 lokali. Intensywnie rozwijamy naszą ofertę sprzedażową i wprowadzamy kolejne inwestycje we wszystkich miastach, w których działamy – pomimo wolniejszych procedur administracyjnych, na które nadal ma wpływ pandemia COVID-19. Dostosowaliśmy naszą ofertę do potrzeb klientów – wprowadzając lokale z dużymi tarasami lub ogródkami. Nasze biura sprzedaży i pracownicy biurowi wdrożyli procedury zabezpieczające, pozwalające na nieprzerwany, bezpieczny kontakt z klientami – zarówno osobisty, jak i zdalny. Nasze budynki są już przystosowane do ochrony przed COVID-19 – z łatwymi przyciskami dotykowymi i bezpiecznym dostępem do pomieszczeń. Klienci Grupy ROBYG bardzo często kupują też mieszkania w celach inwestycyjnych – praktycznie na każdym osiedlu dokonujemy takich transakcji. Wynika to z faktu, że mieszkania na wynajem – poza dobrą relacją ceny do jakości – muszą mieć atrakcyjną lokalizację, dobrą komunikację z innymi częściami miast i zapewnioną strefę usługową. Wszystkie osiedla Grupy ROBYG spełniają te wymagania, stąd duża popularność naszych lokali w charakterze inwestycji. Warto jednak zwrócić uwagę na inny trend – mikroapartamenty, które mogą przynieść wysoką stopę zwrotu przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. ROBYG także wprowadził taką inwestycję do oferty – przygotowujemy ponadto dodatkową opcję pełnego zarządzania najmem, z której nasi klienci będą mogli skorzystać – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA.

Grupa ROBYG – przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce. Spółka ocenia niezaspokojony popyt na mieszkania na nadal bardzo wysokim poziomie ponad 2,5 mln lokali.

W 2019 roku Grupa ROBYG odnotowała przychody w wysokości 1,12 mld zł. Zysk netto wyniósł 202 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 178 mln zł. W 2019 Grupa zainwestowała w bank ziemi w 4 miastach – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu ponad 330 mln zł. W analizowanym okresie ROBYG wprowadził do sprzedaży 3215 mieszkań.

ROBYG to 22 000 sprzedanych lokali i ponad 70 000 zadowolonych klientów. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań.

ROBYG oferuje nowy format lokali – mikroapartamenty Modern Space w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach od 17 – 39 m2. Modern Space to nowoczesny charakter i elegancka forma, które gwarantują komfort użytkowania. Na parterze planowane są lokale usługowe i sklepy, a na pierwszym piętrze przestrzeń przeznaczona m.in. na Centrum Medyczne. Recepcja z portierem, monitoring i ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a strefa ogólnodostępnych usług (pralnia, suszarnia, fitness, strefa biurowa) podnoszą standard inwestycji i stanowią o jej wyjątkowości.

Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych gwarantuje doskonałą stopę zwrotu. Możliwość wykończenia pod klucz i  odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału – pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem wykończenia i pakietem usług dodatkowych.

 

Robyg