11-03-2022

Hanza Tower w Szczecinie ma pozwolenie na użytkowanie

Hanza Tower w Szczecinie ma pozwolenie na użytkowanie
J.W. Construction odebrał decyzję na użytkowanie wielofunkcyjnego budynku Hanza Tower w Szczecinie. Trwa przekazywanie mieszkań i lokali komercyjnych. Do kupienia zostały ostatnie lokale usługowe o dużym potencjale.

W nowoczesnym, najwyższym w Szczecinie budynku Hanza Tower jest 480 apartamentów. Na nabywców czekają już tylko dwa mieszkania pięciopokojowe na 23 i 26 piętrze o powierzchni odpowiednio 149,57 i 209,11 m kw. To propozycja dla najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie przestrzenne wnętrza oraz zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta i okolice.
 
Lokale komercyjne zajmują parter i piętra od 1 do 5. W sprzedaży zostały ostatnie lokale usługowe. Są to pomieszczenia o dużym potencjale. Ulokowanie biznesu w samym centrum, w sąsiedztwie firm z różnych branż, z dostępem do kompleksu mieszkaniowego i zaplecza usługowo-handlowo-wypoczynkowego, daje możliwość rozwijania firmy w szybkim tempie.
 
Lokale przeznaczone na handel i usługi zajmują 6 tys. m kwadratowych. Rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. Na parterze do kupienia są już tylko cztery: przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy lokal o powierzchni 2312,21 m kw. i trzy małe z wejściem od ulicy: 186, 125 i 116 m kw. nadające się na cukiernię, piekarnię, drogerię, aptekę, butik czy galerię…
 
W wyglądającym jak ćwiartka tortu, wysokim na 4 m lokalu o powierzchni 234 m kw., z całą przeszkoloną półokrągłą ścianą z okien i trzema drzwiami wejściowymi dostępnymi z ulicy, mogłaby powstać kawiarnia. Mieszkańcy luksusowych apartamentów z pewnością będą wpadać tu na kawę, croissanty i szklankę soku pomarańczowego. Na pierwszym piętrze, również z półokrągłą szklaną ścianą, jest pomieszczenie przystosowane na lokal gastronomiczny o powierzchni 529 m kw. z zapleczem. Ten kto otworzy tu restaurację, z pewnością nie będzie narzekał na brak gości przez cały dzień, nie tylko mieszkańców, ale także użytkowników biur. Powierzchnia biurowa zajmuje w Hanza Tower 3 tys. m kw. 
 
- W Szczecinie brakuje między innymi  biur, które nadają się dla inwestorów zainteresowanych podnajmowaniem powierzchni coworkingowych. Hanza Tower to nie tylko najwyższy standard powierzchni biurowych, stwarzających doskonałe warunki do pracy i rozwoju biznesu. Zgodnie z zasadą work-life-balance budynek będzie służył użytkownikom jako miejsce odpoczynku. Strefa SPA, z basenem w kształcie elipsy o długości 25 m i głębokości 1,4 m, z przepięknym świetlikiem i urzekającym widokiem daje możliwość  korzystania przez pracowników z oferowanych przez Hanza Tower udogodnień. To niewątpliwie atrakcyjny benefit w pakiecie świadczeń dla pracowników - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
 
Czeka na nabywcę, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o pow. 219 m kw., zdefiniowany przez architekta jako pomieszczenie odnowy biologicznej. Mieszkańcy i użytkownicy budynku z pewnością chcieliby się już dowiedzieć z jakich zabiegów będzie można tu skorzystać. Lokal sąsiaduje z basenem. Na tym samym piętrze, obok, jest do wykorzystania, jako klub fitness, pomieszczenie o powierzchni 839 m kw., widne, z całą ścianą przeszkloną, odpowiednio wysokie. Z powodzeniem da się w nim ustawić urządzenia do fitness i sprzęt do gimnastyki, wydzielić szatnię, poczekalnię, pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla osób, które korzystają z fitnessu, jak też pomieszczenia do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości, preparatów kosmetycznych itp. 
 
Obok jest przepiękny lokal, widny, z panoramicznymi oknami, zdefiniowany przez projektanta jako biurowy. Ma 756 m kw. powierzchni, trzy toalety i pomieszczenie gospodarcze. Nadaje się nie tylko na biura. Można tu otworzyć np. szkołę tańca, a po wydzieleniu mniejszych pomieszczeń – szkołę językową.  
 
Jako salon samochodowy idealnie sprawdzą się lokale na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Sąsiadujące z nimi lokale znalazły już kupców. Wkrótce otworzy się kancelaria prawna, kancelaria notarialna, przychodnia.  
 
Hanza Tower to również  Centrum Konferencyjne i Wystawiennicze z przepięknym hallem recepcyjnym oraz przylegającymi doń biurami. Dzięki mobilnym ścianom można tu utworzyć trzy sale o łącznej powierzchni ponad 800 m kw. lub kilka mniejszych, wielofunkcyjnych sal z dostępem do zaplecza multimedialnego i technicznego. To wyjątkowa przestrzeń do organizacji eventów, konferencji, spotkań biznesowych i urzędowych, szkoleń i wystaw. Dodatkowo klienci mogą korzystać z usług noclegowych i spa w sąsiadującym Hotelu Dana oraz z hotelowej restauracji. Uroczyste otwarcie Centrum Konferencyjnego planowane jest na maj.
 
Całkowita powierzchnia budynku Hanza Tower to ponad 54 tys. m kw. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Na dachu budynku mieści się taras widokowy.

 

J.W. Construction Holding