19-12-2022

J.W. Construction oferuje ekologiczne domy przy Puszczy Kampinoskiej

J.W. Construction oferuje ekologiczne domy przy Puszczy Kampinoskiej
- 137 m kw. powierzchni, garaż, taras i ponad 300 metrowa działka – dom na obrzeżach Warszawy, czy 65 m kw. z balkonem, na warszawskim Żoliborzu … i czynszem prawie 900 zł miesięcznie. Taką alternatywę stawiamy przed naszymi klientami. Jeżeli dodamy do tego ekorozwiązania zapewniające niższe opłaty za energię – wybór wydaje się oczywisty. Do tej pory zbudowaliśmy 50 takich domów. W grudniu rozpoczęliśmy sprzedaż kolejnych 25 - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

W Ożarowie Mazowieckim, w odległości zaledwie 8 km od granic Warszawy i 17 km od ścisłego centrum, J.W Construction stawia domy jednorodzinne w Villa Campina. Osiedlu w amerykańskim stylu, bezpiecznym dla dzieci; ogrodzonym i strzeżonym przez całą dobę; z drogami osiedlowymi i chodnikami wyłożonymi kostką i oświetlonymi systemem latarni. Bezpośrednio przy bramie wjazdowej jest ulica z przystankiem autobusowym; w roku szkolnym przejeżdża tędy gimbus. W pobliżu są żłobki, przedszkola, szkoły… i Puszcza Kampinoska. Do tej pory deweloper zbudował tu 243 domy. Całkiem sporą już grupę lokalsów łączą sąsiedzkie stosunki. Słowem american dream, a według serwisu samorządowego Polskiej Agencji Prasowej „gmina dobra do życia”. W 2021 roku Ożarów Mazowiecki zajął pierwsze miejsce w rankingu zarówno w kategorii „strefy podmiejskie miast na prawach powiatu, jak i w ujęciu ogólnopolskim”.

Domy Wiktoria II, które staną przy ul. Sasanki, za niespełna rok będą gotowe do zamieszkania. Mają dwie kondygnacje. Na parterze, gdzie koncentruje się życie rodziny, jest przestronny salon. Okna wychodzą na północ i południe. Przesuwne panoramiczne przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła a po ich otwarciu wychodzi się na taras o powierzchni 16,5 m kw., który jest przedłużeniem salonu i łączy pomieszczenie z ogrodem. Na dole znajduje się również kuchnia i łazienka. Bezpośrednio z domu można przejść do mieszczącego jeden samochód garażu o powierzchni 21,23 m kw. Poddasze użytkowe, doświetlone oknami dachowymi, to trzy sypialnie oraz przestronna, widna, łazienka. W całym domu jest ogrzewanie podłogowe.

Niskie rachunki za prąd dzięki OZE

Zużycie prądu jest w domu Wiktoria II znacznie mniejsze niż w domach ogrzewanych standardowo, a koszty użytkowania nieporównywalnie niższe dzięki pompom ciepła. To kluczowy czynnik pozwalający na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Do ogrzania pomieszczeń i wody, oraz do wentylacji, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że domy są praktycznie pasywne energetycznie. Ponadto wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków. Dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i praktycznie do zera ogranicza rachunki za prąd.

Przyjazne dla środowiska, zdrowe dla mieszkańców

Do budowy domu stosowane są naturalne, podlegające recyklingowi materiały. Naturalna wełna mineralna, która zapewnia optymalne właściwości cieplne, oraz płyty gipsowo-włóknowe zapewniające w pomieszczeniach zdrowy klimat, właściwą wilgotność powietrza i temperaturę, produkowane są na bazie naturalnych surowców, przy wykorzystaniu biotechnologii bazującej na naturalnych komponentach; wolne od formaldehydu, fenolu i akrylu, dodatków sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających, bez dodatków klejów. Są praktycznie bezemisyjne. To idealne środowisko dla alergików.

Domy kosztują 8.029 zł za m kw.

J.W. Construction