21-02-2019

Kameralne centrum Gdańska. Kamienice Malczewskiego 2

Kameralne centrum Gdańska. Kamienice Malczewskiego 2
Osiemset pięćdziesiąt milionów złotych. To budżet Gdańska na inwestycje w 2019 roku. Coraz więcej zmian dotyczy samego Śródmieścia. Wielkie przedsięwzięcia, jak rozwój Młodego Miasta, czy nowe inwestycje na Wyspie Spichrzów zwiastują pojawienie się na rynku setek mieszkań, a także lokali usługowych i modnych punktów na mapie miasta. Śródmieście nie tylko zyska nowy blask, ale też przyciągnie tysiące osób spragnionych życia w sercu miasta bądź zakupu lokalu pod wynajem. Co z mieszkańcami, którzy nie chcą opuszczać centrum, a przy tym preferują życie w cichym, kameralnym otoczeniu? To właśnie dla nich Allcon buduje Kamienice Malczewskiego 2

Kamienice Malczewskiego 2 to kontynuacja pierwszego etapu inwestycji przy ulicy Sołeckiej, w dzielnicy Siedlce, graniczącej ze Śródmieściem od jego zachodniej strony. To klimatyczna dzielnica o ogromnym potencjale, która wciąż się rozwija. Usytuowanie osiedla na słonecznym wzniesieniu gwarantuje malowniczy widok na panoramę Gdańska. Blisko stąd do kawiarni, restauracji, sklepów i wszystkich atrakcji centrum. W około 20-30 minut można dojść pieszo do stacji SKM Śródmieście, Teatru Wybrzeże, nowej galerii Forum Gdańsk czy Akademii Sztuk Pięknych.

Zaledwie 11 minut wystarczy by podjechać rowerem do słynnej ulicy Długiej lub samochodem do Filharmonii Bałtyckiej. Oczywiście, Siedlce posiadają też własną infrastrukturę, dzięki czemu przyszli mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki punkty handlowe i usługowe, żłobki, przedszkola oraz szkoły. Kamienice Malczewskiego dzięki swemu położeniu są też świetnie skomunikowane z całą metropolią, w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz ulica Kartuska, która zapewnia szybki dojazd do innych części miasta.

Łatwy dostęp do Śródmieścia w tym wypadku nie oznacza rezygnacji z kameralności, ciszy i spokoju. Niska zabudowa inspirowana architekturą gdańskich kamienic oraz zielone, willowe otoczenie to wyróżniki Kamienic Malczewskiego. Liczne skarpy, centralny plac wypełniony specjalnie dobraną roślinnością, ogródki aż do 172 m2, plac zabaw i poczucie bezpieczeństwa, którą zapewniają videofony oraz kontrola dostępu, czynią osiedle na Siedlcach prawdziwie rodzinną enklawą.

Dodatkowego charakteru inwestycji nadają elementy sztuki – np. klimatyczne obrazy absolwentów ASP na eleganckich klatkach schodowych czy rzeźby ustawione w strefie wejścia na teren osiedla. Kupujący mogą wybierać spośród mieszkań od 1 do 5 pokoi, w metrażu od 27 do 107 m2. Ceny zaczynają się już od 367 000 zł.

Dla osób potrzebujących jeszcze większej przestrzeni Allcon przygotował ciekawą ofertę w postaci Domów Malczewskiego. Sześć jednorodzinnych domów o powierzchni do 245 m2 stanowi idealną propozycję dla tych, którzy chcą połączyć komfort i niezależność z życiem w sercu miasta.

Oferta obejmuje 2-stanowiskowy garaż, prywatny ogródek, obszerny, narożny balkon, duże, południowe przeszklenia oraz instalację kominkową w salonie. Deweloper przygotował dla mieszkańców dodatkowe, wysokie pomieszczenie, które można zaaranżować na salę kinową lub prywatną saunę i siłownię oraz przestrzeń pod studio lub biuro z niezależnym wejściem. W tym wypadku ceny wahają się od 1 490 000 do 1 790 000 zł.

Allcon