25-01-2021

Mariusz Poławski powołany na stanowisko wiceprezesa Develii

Mariusz Poławski powołany na stanowisko wiceprezesa Develii
Rada Nadzorcza powołała z dniem 25 stycznia Mariusza Poławskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu Develii, zastąpi on Mirosława Kujawskiego, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Nowy wiceprezes posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stano-wiskach menedżerskich w branży deweloperskiej, które zdobywał zarządzając grupą kapitałową Marvipol

- Jestem zadowolony, że spółka pozyskała kolejnego doświadczonego menadżera, który wesprze zarząd w realizacji celów. Chciałem jednocześnie podziękować Mirosławowi Kujawskiemu za jego wkład w dotychczasowy rozwój Develii - powiedział Jacek Osowski, przewodniczący rady nadzorczej Develii.

- Liczę na dobrą współpracę oraz wsparcie Develii w budowaniu wartości spółki. Mariusz zna branżę i ma sporo energii, dlatego liczę, że wniesie do zespołu świeże spojrzenie i jednocześnie będzie skuteczny - mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

- Pierwszym priorytetem będzie ścisła współpraca w ramach zarządu w przygotowaniu planów rozwoju nakierowanych na efektywne wykorzystanie majątku i umocnienie pozycji rynkowej Develii. Moje działania będą koncentrować się na szeroko pojętym rynku mieszkaniowym i dostosowywaniu oferty do zmieniających się potrzeb klientów. Liczę, że przydadzą się również moje kompetencje zdobyte w segmencie magazynowym - stwierdza Mariusz Poławski.

Mariusz Poławski posiada blisko 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Od 2003 roku związany był z grupą kapitałową Marvipol, pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego, dyrektora operacyjnego, członka zarządu oraz wiceprezesa zarządu. Przez ostatnie 7 lat odpowiadał przede wszystkim za sektor mieszkaniowy i magazynowy, w tym m.in. za szeroko pojętą realizację i komercjalizację projektów deweloperskich. Mariusz Poławski w ramach pełnionych funkcji planował i wdrażał wiele złożonych projektów, innowacji oraz optymalizacji podnoszących rentowność zarządzanych spółek. Poławski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył również kursy dotyczące ekonomiki projektów, zarządzania, psychologii i nadzoru właścicielskiego. 

Zarząd Develii pozostaje w czteroosobowym składzie: Andrzej Oślizło, Paweł Ruszczak, Tomasz Wróbel oraz nowo powołany Mariusz Poławski.

 

Develia