01-10-2020

Matexi świętuje 10 lecie

Matexi  świętuje 10 lecie
Spółka ma dalsze długofalowe plany rozwoju na rynku

Spółka Matexi Polska jest częścią belgijskiego Matexi NV, największego dewelopera mieszkaniowego w Belgii. Dokładnie 10 lat temu firma zarządzana przez Gaetana Haanecerta, po wielu latach wzrostów i sukcesów na rodzimym rynku zdecydowała, że to właśnie Polska stanie się głównym rynkiem zagranicznej ekspansji poza krajami Beneluksu – Matexi już wtedy obecna była, w sąsiadującym z Belgią Luksemburgu.

Właśnie dziś po dziesięciu latach od podjęcia decyzji wiadomo, że był to doskonały ruch, przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Połączenie młodego, dynamicznego i ambitnego zespołu polskich specjalistów, prowadzonego przez Mirosława Bednarka, w zestawieniu z doświadczeniem i zasobami belgijskiej spółki matki zaowocowała kolejnymi sukcesami. Nie bez znaczenia była też odważna, długofalowa strategia rozwoju biznesu w Polsce, zaowocowała kolejnymi sukcesami. Na dziś Matexi Polska dostarczyła na rynek ponad 2600 mieszkań, dysponuje bankiem ziemi na budowę kolejnych ponad 2000 lokali. 

Po wielu latach aktywności w Warszawie, otworzyła się na nowy rynek w Krakowie, na którym podobnie jak w stolicy zakłada stabilny i długofalowy rozwój. Spółka do tej pory zakończyła 15 projektów deweloperskich w różnych segmentach rynkowych. Matexi Polska jest pionierem rynku w segmencie PRS(Private Rented Sector), na którym może poszczycić się przeprowadzeniem pierwszej w Polsce transakcji zbycia całego budynku mieszkaniowego „Apartamenty Pereca”, zawierającego 193  wykończone pod klucz mieszkania na rzecz zagranicznego funduszu inwestycyjnego. Podobny sukces udało się spółce  powtórzyć w bieżącym roku, dokonując równie spektakularnej transakcji dotyczącej sprzedaży  budynku “Puławska 186”.

Zdaniem Mirosława Bednarka, Prezesa Matexi Polska, który od ponad roku piastuje także stanowisko Regionalnego Dyrektora Matexi NV dla rynków międzynarodowych  - Tworzenie i rozwój struktur Matexi Polska to bez wątpienia najwspanialsza i najciekawsza przygoda w moim życiu zawodowym, przez ostatnie 10 lat udało nam się stworzyć stabilny zespół i mam poczucie, że przez cały ten czas wspólnie się rozwijaliśmy, dzieląc się doświadczeniami, tworząc kolejne projekty, kładąc podwaliny pod następne etapy rozwoju firmy. To nie przypadek, że zaczęliśmy od jednego, niewielkiego, za to bardzo dopracowanego projektu „Górce 142” na Bemowie, a po 10 latach możemy pochwalić się już projektami w całej Warszawie, stabilnym bankiem ziemi i wspaniałymi projektami w królewskim Krakowie. Od początku stawialiśmy na stabilny, organiczny i zrównoważony rozwój oraz jakościowe projekty taki też mamy plan na kolejne lata.

Mottem Matexi, także w Polsce jest „Witamy w Okolicy”. Zgodnie z nim misją dewelopera jest tworzenie projektów deweloperskich możliwie najlepiej wpisujących się w preferencje lokalnego klienta i mieszkanca. Matexi od początku jest także organizacją angażującą się społecznie we wsparcie lokalnych inicjatyw i organizacji prężnie działających w okolicy rozwijanych projektów mieszkaniowych. Jak do tej pory, poza własnym programem CSR „Deweloper Szans - budujemy przyszłość dla dzieci”, Matexi Polska współpracuje na stałe m.in. z Bielańską Akademią Umiejętności, Domem Dziecka im. Janusza Korczaka, praską fundacją Serduszko dla Dzieci. Firma wspiera także wiele oddolnych inicjatyw, przygotowywanych zarówno przez zwykłych mieszkańców, jak i samorządy oraz organizacje pozarządowe.
                                                                                       

***

Matexi to deweloper o belgijskim rodowodzie, w Polsce spółka jest obecna od początku 2010 roku. Dzięki przynależności do czołowej belgijskiej grupy deweloperskiej, posiadającej 75-letnie doświadczenie,  Matexi Polska ma dostęp zarówno do wiedzy, jak również środków gwarantujących wysoką jakość i możliwości szybkiego rozwoju, w tym także zakupu najatrakcyjniejszych gruntów pod nowe inwestycje. 
Polski oddział firmy to dynamiczny zespół ekspertów dysponujący długoletnim doświadczeniem na lokalnym rynku. Strategia Matexi zakłada długofalowe zaangażowanie na polskim  rynku, w jego ramach firma planuje szybki, a zarazem zrównoważony rozwój oferty oraz dywersyfikację dostępnych lokalizacji realizowaną zgodnie z dewizą „Witamy w okolicy”. Matexi Polska to także deweloper zaangażowany społecznie, od 2015 roku spółka prowadzi m.in akcje “Deweloper szans budujemy przyszłość dla Dzieci”, w ramach, której wspierane są instytucje pożytku publicznego działające na rzecz najmłodszych.
Dotychczas w Polsce spóła Matexi sprzedała  ponad 2000  mieszkań na warszawskim rynku mieszkaniowym, na chwilę obecną posiada także zabezpieczone grunty na realizację kolejnych ponad 2000 lokali. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Matexi Polska