10-02-2022

Matexi Polska nie zwalnia tempa po bardzo udanym roku

Matexi Polska nie zwalnia tempa po bardzo udanym roku
Spółka podsumowuje realizację celów w 2021 i wchodzi w nowy rok z kolejnymi projektami. Matexi Polska podsumowała swoje działania i realizację celów za ubiegły rok. Deweloper poinformował, że w 2021 roku sprzedał prawie 500 nowych lokali i wydał ponad 700 mieszkań i lokali komercyjnych. Co niezwykle istotne przy rekordowo wysokiej liczbie wydanych lokali Matexi może jednocześnie pochwalić się bardzo wysokim wskaźnikiem zadowolenia klientów, aż 94% ankietowanych, na etapie odbiorów mieszkań, wskazało iż poleciłoby inwestycje Matexi swojej rodzinie i znajomym.

Poza znakomitymi wynikami sprzedaży, zarówno w Krakowie jak i w Warszawie, Matexi może pochwalić się doskonałą dynamiką rozwoju produktu. W zeszłym roku spółka znacząco zwiększyła swój bank ziemi i zbudowała potencjał dla dalszego rozwoju – zabezpieczyła grunty pod budowę kolejnych 2000 mieszkań m. in. na krakowskim Podgórzu oraz w Warszawie na Mokotowie, Żoliborzu i Ochocie, a także uzyskała pozwolenia na budowę na prognozowaną liczbę lokali, co pozytywnie wpłynie na podaż na rynku i pozwoli zaspokoić potrzeby mieszkaniowe klientów.

Wielkim sukcesem było tez pozyskanie w czwartym kwartale 2021 roku finansowania na kwotę 125 mln z opcją podwyższenia o dodatkowe 50 mln zł. W kolejnych kwartałach.

Matexi Polska zakłada równie ambitne cele i szybkie tempo rozwoju w 2022 roku. Zarząd spółki poinformował, iż poza klasyczną, główną działalnością deweloperską będzie równolegle rozwijać także kolejne projekty w sektorze PRS (Private Rented Sector). Aktualnie spółka przymierza się do realizacji wielofazowego projektu PRS w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie i ma nadzieję na pozyskanie nowych gruntów dla tego rodzaju przedsięwzięć deweloperskich w niedalekiej przyszłości.

Monika Perekitko, Członek Zarządu Matexi Polska podkreśla, że osiągnięcie tak ambitnych celów nie byłoby możliwe bez zaangażowania każdego członka zespołu. „Dobra organizacja i praca zespołowa jest wielką wartością i siłą naszego zespołu. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z wyników oraz tempa rozwoju, jakie udało nam się osiągnąć w 2021 roku, ale także z pozycji rynkowej jaką zbudowaliśmy w ostatnich latach dla marki Matexi. Jest to zasługa całego zespołu, który stanowi największy potencjał naszej organizacji. Jestem przekonana, że to właśnie ten zespół, którego mam przyjemność być częścią, może osiągać kolejne cele i rozwijać się dostarczając zróżnicowane projekty deweloperskie o europejskim standardzie i najlepszej jakości. Jesteśmy świadomi, że na drodze do realizacji ambitnych celów stoją przed nami  wyzwania związane z coraz bardziej skomplikowanymi i przedłużającymi się procedurami administracyjnymi, które poprzedzają rozpoczęcie budowy, jak i potem –  wyzwania związane z rosnącymi kosztami samej realizacji projektu.  W nowy rok wstępujemy jednak z wiarą, że uda nam się ponownie sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zapewnianiu podaży mieszkań i projektów na satysfakcjonującym poziomie i równie wysokiej jakości. 

Matexi