24-10-2019

Matexi Polska stawia na ekologię w projekcie na Woli Justowskiej w Krakowie

Matexi Polska stawia na ekologię w projekcie na Woli Justowskiej w Krakowie
Matexi Polska postawiła na ekologiczne i jedocześnie użyteczne dla mieszkańców technologie w swoim najnowszym projekcie apartamentowym powstającym na Woli Justowskiej przy ul. Rogalskiego w Krakowie

Matexi wybrała trzy, jej zdaniem najważniejsze i przyszłościowe rozwiązania, które jednocześnie już dziś podwyższają jakość życia mieszkańców. Po pierwsze postawiono na racjonalną i oszczędną gospodarkę mediami i zasobami, wdrażając system Inteligentnego zarządzania mieszkaniem, co nie tylko znacząco podwyższa komfort użytkowania apartamentu, ale także pozwala oszczędzić znaczne ilości ciepła i energii elektrycznej. Kolejnym zastosowanym rozwiązaniem w tym projekcie jest odzysk wody deszczowej, który poza aspektem ekologicznym redukuje znacząco zużycie wody przeznaczonej do spłukiwania toalet. Przy rosnącym koszcie wody to nie tylko efekt ekologiczny, ale także oszczędności  w opłatach dla przyszłych lokatorów. 

Projektanci budynku nie zapomnieli także o rozwoju elektromobilności i zapewnili możliwość ładowania samochodów elektrycznych w garażu budynku. Jest to niezwykle istotne biorąc pod uwagę długoletni cykl życia budynku i przyszłość rynku motoryzacyjnego.

Matexi Polska planuje rozpoczęcie realizacji i sprzedaży jeszcze w bieżącym kwartale . Jednocześnie rozpoczynając swoją pierwszą realizację w Krakowie, Matexi podkreśla, że wiąże długofalowe plany z działalnością w w tym mieście i analizuje dalsze możliwości inwestycyjne.

Lokalizacja inwestycji w spokojnej i bardzo atrakcyjnej części Woli Justowskiej, słynącej z licznych terenów zielonych, willowej, niskiej zabudowy przy jednoczesnej bliskości centrum miasta, pozwala na realizację unikatowego projektu deweloperskiego skierowanego do najbardziej wymagających klientów. W założeniu Matexi planuje skierować ofertę do tych, którzy cenią sobie prawdziwie kameralne projekty, prywatność oraz jakość sąsiedztwa, jednocześnie oczekując pełnego dostępu do infrastruktury miejskiej.

 

Matexi Polska