18-03-2022

Matexi Polska z nową działką w Alejach Jerozolimskich w Warszawie

Matexi Polska z nową działką w Alejach Jerozolimskich w Warszawie
Matexi Polska zakupiła atrakcyjną działkę na granicy Ochoty i Śródmieścia, w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Wybuduje na niej budynek, który pomieści około 300 lokali o zróżnicowanych metrażach.

Lokalizacja działki w okolicy Placu Zawiszy, bliskie sąsiedztwo warszawskiego centrum biznesowego, dworca kolejowego Warszawa Ochota i stacji metra Rondo Daszyńskiego, to atut dla przyszłych, zwłaszcza aktywnych zawodowo mieszkańców inwestycji.

Spółka rozważa dwie opcje realizacji inwestycji – w formule PRS (ang. Private Rented Sector) lub indywidualnej sprzedaży lokali. Decyzje w tym zakresie zostaną podjęte w połowie roku. W przypadku wyboru pierwszej opcji, byłaby to już trzecia transakcja Matexi Polska na rzecz segmentu PRS w Warszawie. Ostatnią – 17-piętrowy apartamentowiec przy ulicy Puławskiej 186 w Warszawie zakupił w całości fundusz inwestycyjny Aurec Capital Poland w 2021 roku.  

„Jestem przekonany, że projekt zrealizuje dążenie Spółki do pełnej integracji budowanych przez nią inwestycji z otaczającą je, istniejącą tkanką miejską – doskonale wpisze się w tę część dzielnicy tworząc jakościową przestrzeń z punktu widzenia nie tylko przyszłych mieszkańców inwestycji, ale również miasta”. – powiedział Mirek Bednarek, Regional Business Director w Matexi NV.

 

Matexi Polska