09-04-2020

Matexi Polska zawiera kolejną transakcje na rynku PRS w Polsce

Matexi Polska zawiera kolejną transakcje na rynku PRS w Polsce
Budynek Puławska 186 z ponad 200 lokalami mieszkalnymi trafi w ręce Grupy Aurec Capital

4 lutego 2020 r. Matexi Polska oraz spółka Aurec Capital Poland podpisały umowę, dotyczącą zawarcia jednej z największych na rynku polskim transakcji sprzedaży przez dewelopera, całego budynku mieszkaniowego na rynku PRS (Private Rented Sector). Przedmiotem transakcji o wartości ponad 100 milionów złotych jest inwestycja „Puławska 186”. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami całość transakcji odbywa się w strukturze finansowania forward funding, co oznacza, że nabywca nieruchomości jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny, natomiast całość przedsięwzięcia od strony deweloperskiej prowadzona będzie do jego zakończenia przez Matexi Polska.

Strony uzgodniły termin zakończenia inwestycji na przełomie 2021/22 roku. Nabywcą budynku jest firma Aurec Capital Poland działająca w Polsce od ponad 10 lat (inwestycja stanowi część portfolio PRS LivUp – marki wynajmu długoterminowego z bogatym zakresem usług dodatkowych). Aurec Capital Group jest jedną z wiodących światowych grup inwestycyjnych, prowadzącą zdywersyfikowaną działalność w różnych sektorach. Poza segmentem nieruchomości, w którym ma duże doświadczenie także na rynku polskim, inwestor działa min.: w sektorze infrastruktury, venture capital, private equity i innych. Od strony prawnej transakcji Matexi Polska była reprezentowana przez kancelarię Baker & McKenzie, natomiast Grupę Aurec Capital Poland reprezentowała kancelaria Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy. Agentem prowadzącym transakcję była firma JLL. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Unibep.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Matexi Polska kontynuuje aktywność w segmencie. Sprzedaż na rzecz Aurec Capital Poland projektu „Puławska 186” to kolejna transakcja przeprowadzona, przez Matexi Polska na tym rynku po pionierskiej w tym segmencie inwestycji „Apartamenty Pereca” sprzedanej na rzecz zagranicznego Funduszu z grupy Catella.

„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z przeprowadzenia kolejnej transakcji na rynku najmu instytucjonalnego. „Puławska 186” to projekt deweloperski wyjątkowy pod wieloma względami. Włożyliśmy dużo pracy i wykorzystaliśmy nasze wcześniejsze doświadczenia, by od początku przygotować inwestycję pod kątem atrakcyjności w segmencie PRS. Wierzę, że udało nam się stworzyć projekt ciekawego budynku, który stanie się jedną z rozpoznawalnych, architektonicznych wizytówek warszawskiego Mokotowa. Jednocześnie jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerskiej współpracy z grupą Aurec. Jestem przekonana, że nabycie projektu „Puławska 186” okaże się dla naszych partnerów znakomitą, długofalową inwestycją.” – mówi Monika Perekitko, Członek Zarządu w Matexi Polska.

„Ta transakcja dowodzi naszej rosnącej aktywności na polskim rynku nieruchomości. Jednocześnie umacnia pozycję Aurec Capital Poland jako jednego z wiodących inwestorów i operatorów na warszawskim rynku mieszkaniowym. Stanowi również kolejny krok w budowaniu nowej, wyższej jakości wynajmu w Polsce” mówi Roee Shamir, Managing Director Aurec Capital Poland.

Matexi Polska