19-04-2022

Mieszkańcy katowickiego osiedla INSPIRE odetchną czystym powietrzem

Mieszkańcy katowickiego osiedla INSPIRE odetchną czystym powietrzem
Inwestycja INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach to pierwszy projekt OKAM, w którym mieszkańcy będą mogli w pełni odetchnąć czystym powietrzem we własnych wnętrzach.

Jak wskazują analizy i badania, powietrze, którym oddychamy w pomieszczeniach, niejednokrotnie bywa bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Mieszkańcy katowickiego osiedla nie muszą się jednak tym martwić - każdy nabywca lokalu mieszkalnego w niedawno zakończonym I etapie kompleksu INSPIRE (bud. A, B – łącznie 110 mieszkań i 1 lokal usługowy) otrzymuje od OKAM wraz z odbiorem lokalu profesjonalny oczyszczacz powietrza firmy VIESSMANN.

- Jakość powietrza w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia. Możemy mieć jednak wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy w najbliższym otoczeniu. Jako firma, która w realizowanych projektach przykłada dużą wagę do standardów, stale podnosimy jakość życia mieszkańców naszych kolejnych inwestycji – dbamy o wygodę w ich codziennym życiu, ale też zwracamy uwagę na aspekt zdrowia i ekologii. Dlatego postanowiliśmy przekazać nowoczesne oczyszczacze powietrza wszystkim nabywcom mieszkań na naszym topowym katowickim projekcie INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital Sp. z o.o.
 
Według różnych europejskich i światowych analiz wiele polskich miast od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych na Starym Kontynencie, ale też na świecie. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z jakości powietrza w naszych domach. Jest ona szczególnie ważna dla osób, które zmagają się z problemami układu oddechowego czy cierpią na alergie lub astmę, ale także dla najmłodszych. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przekłada się na ryzyko pojawienia się różnych chorób, w tym związanych z układem oddechowym czy problemów autoimmunologicznych. Na jakość powietrza w mieszkaniach mają wpływ nie tylko zanieczyszczenia zewnętrzne, ale również takie czynniki jak środki chemiczne, niepoprawnie funkcjonująca wentylacja czy nadmiar plastiku. Szczególnie w dzisiejszych czasach oprócz zjawiska smogu, namnażające się w powietrzu bakterii i wirusy stanowiące kolejne, odrębne niebezpieczeństwo dla zdrowia osób przebywających w zamkniętych pomieszczeniach. 
 
Oczyszczacze firmy VIESSMANN, które otrzymują nabywcy lokali na osiedlu INSPIRE, znajdują się wśród najlepiej ocenianych przez środowisko lekarskie. 
 
- Oczyszczacz powietrza V-Air 100 to całkowita nowość, poza klasycznym mechanicznym oczyszczaniem powietrza eliminuje szkodliwe mikroorganizmy z wykorzystaniem wbudowanej technologii LED UV a dzięki zastosowaniu Filtra 3 w 1 (filtr wstępny, HEPA 13 oraz filtr węglowy) urządzenie efektywnie usuwa nieczystości z powietrza takie jak alergeny, pyły, dym tytoniowy czy nieprzyjemne zapachy. Dzięki wbudowanej lampie UV-A oczyszczacz powietrza V-air 100 wykorzystuje zjawisko fotokatalizy do neutralizacji drobnoustrojów, bakterii, wirusów i zarodników pleśni. – dodaje Krzysztof Godala, Dyrektor ds. Klientów Strategicznych, VIESSMANN Sp. z o.o.
 
Osiedle INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów znajduje się w niedalekiej odległości od centrum Katowic przy ul. Sikorskiego 41. Jego atrakcyjna lokalizacja blisko terenów zielonych oraz okoliczna infrastruktura umożliwiają aktywność fizyczną - spacery, bieganie, a także jazdę na rowerze czy rolkach. W niedawno zrealizowanym I etapie INSPIRE (budynek A i B) powstało łącznie 100 mieszkań o powierzchni między 29 a 131 mkw - z tarasami i ogródkami. Znalazł się tam również lokal usługowy, reprezentacyjna recepcja, a także strefa mieszkańca oraz siłownia. Kompleks posiada ponadto wewnętrzne patio oraz plac zabaw dla dzieci. W sprzedaży są kolejne etapy osiedla z budynkami C i D (docelowo łącznie ok. 450 mieszkań w 7 budynkach). 
 
Więcej na: https://inspire-trzystawy.pl/.  
OKAM