30-06-2020

Mieszkania z tarasami i ogródkami pożądane przez klientów

Mieszkania z tarasami i ogródkami pożądane przez klientów
Ostatnie miesiące uświadomiły wielu osobom, szczególnie mieszkańcom dużych miast, jak ważny przy wyborze mieszkania jest dostęp do własnego, choćby niewielkiego ogródka lub tarasu

- Zainteresowanie lokalami, do których przynależy kawałek zielonej przestrzeni w postaci ogródka oraz mieszkaniami z tarasami zawsze było wysokie, jednak w ostatnim miesiącu ten trend stał się jeszcze bardziej widoczny. Tego typu lokale cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a popyt na nie rośnie, tym bardziej iż w ostatnim czasie dużo się o mówi o funkcji, jaką one pełnią - mówi Tomasz Kaleta, Dyrektor Sprzedaży w Develii.

W cieplejszej połowie roku taras czy ogródek stanowią dodatkową przestrzeń, wokół której toczy się życie rodzinno-towarzyskie. Wiele propozycji aranżacyjnych, które znajdziemy w internecie, udowadnia, że nawet niewielki metraż da się zagospodarować tak, żeby stworzyć swój zielony zakątek w centrum miasta.

Bazując na ofertach dostępnych na najpopularniejszych portalach nieruchomościowych, na wrocławskim rynku dostępnych jest obecnie około 400 mieszkań posiadających ogródek lub taras. Jednym z deweloperów, który przykłada szczególną wagę do projektowania swoich osiedli tak, aby jak najszersza grupa nabywców miała dostęp do takiej przestrzeni jest Develia. W samym Wrocławiu aż 80 mieszkań tego dewelopera posiada ogródek lub taras, a ich powierzchnia często przekracza nawet 50 mkw.

Na Osiedlu Między Parkami w dzielnicy Klecina atutem mieszkań jest także widok na rzekę. Ostatnie lokale oferujące dodatkową zieloną przestrzeń są również dostępne w inwestycji Nowa Racławicka, która gotowa będzie jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach wykonane zostaną elewacje, których częścią są balkony i balustrady na balkonach. Ceny mieszkań z ogródkami i tarasami zaczynają się już od 6999 zł/mkw.

Develia