29-04-2024

Nowa inwestycja Develii we wrocławskich Maślicach

Nowa inwestycja Develii we wrocławskich Maślicach
Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin

W dwóch nowoczesnych budynkach, które powstaną w otoczeniu niskiej, willowej zabudowy, znajdą się 84 mieszkania w szerokiej gamie rozkładów i metraży, od 44 do 89 metrów kwadratowych. W zależności od kondygnacji, do każdego lokalu przypisany będzie przestronny balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na uwagę zasługuje fakt, że 48 proc. obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Mocnym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, a zwłaszcza placówki edukacyjne. W najbliższym sąsiedztwie, przy ul. Suwalskiej, znajduje się niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny, a nieco dalej, przy ulicy Lubelskiej, działa kolejna szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Trwa też budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Białostockiej – jego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2024 r. Codzienne zakupy będzie można zrobić w pobliskich centrach handlowych N-Park i Pasaż Królewiecki. W pobliżu osiedla działają również supermarkety popularnych sieci Biedronka, Lidl oraz Dino. Nie brakuje również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness – wszystko znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru. 

- Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.   

Dzięki bliskości ważnych arterii drogowych, ul. Kosmonautów oraz ul. Pilczyckiej w ciągu 5 minut dojedziemy do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (trasa A8), a w ciągu 8 minut – do Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia (węzeł Popowice). Z kolei wyprawa autem na Starówkę zajmie niewiele ponad 20 minut. Na Maślicach stale rozbudowywana jest także komunikacja publiczna – kursują liczne linie autobusowe, ruszyły też prace nad połączeniem tego rejonu z centrum linią szybkiego tramwaju. W przyszłości ma tu powstać stacja PKP Wrocław Maślice, która zapewni połączenie kolejowe z centrum.

Kolejną zaletą osiedla Augustowska Vita jest bezpośrednie sąsiedztwo Parku Maślickiego o charakterze leśnym i przeznaczeniu rekreacyjno-wypoczynkowym. Realizowany od 2020 roku powstaje według zasad zrównoważonego rozwoju, co oznacza jak najmniejszą ingerencję w środowisko przyrodnicze oraz zachowanie możliwie jak największej części istniejącej roślinności. W odległości kilkunastominutowego spaceru od inwestycji znajduje się także zlokalizowany na nabrzeżach Odry i Ślęzy malowniczy Park Świetlików.

Za projekt architektoniczny odpowiada Olejnik Pracownia Projektowa. Zakończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się już od 10 499 zł za metr kwadratowy.

 

Develia