06-07-2020

Nowa odsłona osiedla Ceglana Park w Katowicach

Nowa odsłona osiedla Ceglana Park w Katowicach
Develia wprowadziła do sprzedaży II etap inwestycji Ceglana Park w Katowicach. To wyjątkowy projekt, który łączy lokalizację w centrum miasta z bliskością licznych tere-nów zielonych. Z myślą o mieszkańcach na osiedlu zaprojektowano liczne aleje space-rowe, place zabaw, tężnię solankową oraz staw z pomostem.

W II etapie Ceglana Park powstaną dwa 3-piętrowe budynki. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafiło 87 mieszkań z budynku B1. W ofercie dostępne są lokale od 1- do 4- pokojowych, w tym mieszkania z antresolą i dużym tarasem na ostatniej kondygnacji. Budowa rozpocznie się w III kwartale br., natomiast przekazania zaplanowano na I połowę 2022 roku.

- Ceglana Park to nowoczesne osiedle, które łączy wszystkie kluczowe czynniki decydujące o komforcie życia w mieście. Inwestycja jest położona w odległości 2km od centrum Katowic i jednocześnie w sąsiedztwie dwóch dużych parków. Ponadto połowę terenu inwestycji stanowi zieleń i strefy rekreacji. Poza tym, wszystkie mieszkania posiadają dodatkową przestrzeń w postaci ogródka, balkonu lub dużego tarasu, co jest w ostatnim czasie szczególnie pożądane przez klientów. Z myślą o mieszkańcach powstanie tu także bogata infrastruktura rekreacyjna. Ceglana Park to atrakcyjna propozycja zarówno dla osób szukających mieszkania dla siebie, jak i pod inwestycję - mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii.

Inwestycja przy ul. Ceglanej zapewnia bliskość centrum miasta i dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Sąsiedztwo Parku Kościuszki i Katowickiego Parku Leśnego pozwala odpocząć na łonie natury. Jednocześnie lokalizacja przy ważnych arteriach drogowych umożliwia szybki wyjazd z Katowic. Mimo rozbudowanej infrastruktury drogowej, osiedle ma kameralny charakter. Ruch kołowy na jego terenie jest ograniczony, a wzdłuż budynków będzie przebiegać aleja z pasem zieleni. Zaprojektowano tu także aleje spacerowe, place zabaw i tężnie solankową. Centralnym punktem osiedla będzie zagospodarowany staw z pomostem. 

Osiedle w dzielnicy Brynów zapewnia dostęp do bogatej oferty handlowo-usługowej, m.in. restauracji, kin, teatrów, a także szkół czy przedszkoli. Powstające w sąsiedztwie inwestycje, m.in. kompleks sportowy przyczynią się do jeszcze większego komfortu życia.

Inwestycja Ceglana Park została zaprojektowana w taki sposób, aby wpisywała się w spokojny charakter dzielnicy. Koncepcja osiedla jest inspirowana naturą. Szczególną uwagę poświęcono otoczeniu budynków i częściom wspólnym, wykorzystane zostaną naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania. Mieszkania mają funkcjonalne rozkłady, a do tego są jasne i słoneczne, dzięki dużym oknom.

Develia