07-07-2021

Nowy mural w Łodzi już w sierpniu

Nowy mural w Łodzi już w sierpniu
Poznańska firma Duda Development, odpowiedzialna za inwestycję mieszkaniową Diasfera Łódzka, zlokalizowaną między ulicami Kilińskiego a Targową, we współpracy z fundacją Urban Forms i młodymi twórcami street artu stworzy mural na granicy Śródmieścia i Widzewa

Ścienne malowidło ma powstać na ścianie kamienicy, którą po zakończeniu prac budowlanych od Diasfery oddzielać będzie nowa ulica na przedłużeniu ul. Orlej. Obraz ma być zarówno dodatkową ozdobą dla inwestycji, widoczną z okien części mieszkań budynku, jak i sposobem na nawiązanie przyjaznej relacji z mieszkańcami i mieszkankami miasta.

Projektu i realizacji podjął się duet: Maciej Polak, ilustrator i designer, którego wyrazisty styl znany jest łodzianom m.in. z popularnych prac dla kultowej marki Pan tu nie stał, oraz Martyn Gill – artysta streetartowy, który na swoim koncie ma już współpracę przy tworzeniu muralu w przejściu podziemnym między Karolewem a Atlas Areną.  

Prace nad muralem mają rozpocząć się w drugiej połowie lipca i będą na bieżąco relacjonowane w mediach społecznościowych. Odsłonięcie planowane jest na pierwszą połowę sierpnia.

 

Duda Development