07-07-2020

Oferta Nickel Development dedykowana dla inwestorów pakietowych

Oferta Nickel Development dedykowana dla inwestorów pakietowych
Poznańska firma deweloperska Nickel Development stworzyła specjalną ofertę dla inwestorów pakietowych, czyli kupujących więcej niż jedno mieszkanie

W sytuacji, gdy banki oferują oprocentowanie depozytów na poziomie ok. 2 proc., a nawet wycofują z oferty lokaty terminowe – nowe podejście poznańskiej firmy może przyciągnąć nawet inwestorów instytucjonalnych. Według danych pochodzących z analiz big data dostarczonych przez Ada.place na wynajmie mieszkań w inwestycji ST_ART Piątkowo można zarobić do 6,92 proc. w skali roku, odbierając mieszkanie gotowe na przeprowadzkę pierwszych lokatorów, a każde dodatkowe mieszkanie w pakiecie będzie potencjalnie podnosiło rentowność takiej inwestycji. 

Nickel Development postawił z jednej strony na kompleksowość obsługi klientów kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych, a z drugiej – na bezobsługowy charakter inwestycji. W zamyśle Biura Sprzedaży Nickel Development zaangażowanie klienta ma się ograniczać do negocjacji warunków umowy i przedstawienia wizji wykończenia kupowanych lokali. Resztą zajmą się specjaliści. 

– Poza sprawdzonymi rozwiązaniami i opieką projektantów nad pracami wykończeniowymi, dajemy inwestorom do dyspozycji również usługi profesjonalnego operatora najmu, którego wyłoniliśmy po dogłębnym rozeznaniu rynkowym i długich rozmowach z kilkoma podmiotami. Postanowiliśmy zaufać firmie RentPlanet, która tylko w 2019 r. obsłużyła ponad 35 tys. najemców – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. 

Poznański deweloper jest przekonany o słuszności swojego podejścia, a jego wyczucie sytuacji potwierdzają ostatnie wydarzenia na rynkach finansowych. Od poniedziałku 6 lipca największy polski bank, czyli PKO BP zawiesił oferowanie lokat terminowych przedsiębiorstwom. Wywołało to komentarze prognozujące nową tendencję do wyłączania przez banki pewnych grup klientów z możliwości składania depozytów, a nawet wprowadzanie opłat za samo trzymanie pieniędzy w banku. Na rynku lokat oferowanych klientom indywidualnym póki co nie widać takich ruchów, ale oprocentowanie lokat jest rekordowo niskie. 

Wg porównywarki Rankomat.pl najlepsza lokata konsumencka przy odłożeniu kwoty 10.000 zł pozwala zarobić – uwaga! – 10,65 zł netto miesięcznie, przy oprocentowaniu 2,35 proc. w skali roku. To jednak wyjątkowo wysoka oferta. Druga i trzecia lokata oferują odpowiednio 1,8 proc. i 1,5 proc. Na rachunkach oszczędnościowych można liczyć na maksymalnie 2 proc. w skali roku. 

Tymczasem rynek nieruchomości kusi stopami zwrotu. I ma to swoje uzasadnienie. Mimo początkowych obaw, deweloperzy poradzili sobie sprawnie z krótkim przestojem wywołanym okresem społecznej kwarantanny, a liczba zapytań już wróciła do poziomu sprzed rozpoczęcia pandemii. 

– Jesteśmy spokojni i z optymizmem spoglądamy na nadchodzące miesiące. Obserwujemy duże zainteresowanie i rosnącą liczbę zapytań, w tym również zapytania od osób, które od samego początku zaznaczają, że myślą o zakupie inwestycyjnym. Ci ostatni są szczególnie zainteresowani inwestycją ST_ART Piątkowo, podkreślając jej wszechstronny charakter i możliwość dopasowania do różnych grup odbiorców. To dlatego właśnie w odniesieniu do ST_ART Piątkowo zaprojektowaliśmy nową ofertę. Klienci kupujący mieszkania pakietowo mogą liczyć na indywidualnie przygotowaną propozycję i dużą elastyczność z naszej strony – tłumaczy Edyta Kołodziej. 

Stabilność cen jest potwierdzeniem nastrojów panujących na rynku nieruchomości w Poznaniu. W dzielnicy Stare Miasto, na terenie której znajduje się inwestycja ST_ART Piątkowo, ceny ofertowe utrzymują się praktycznie na niezmienionym poziomie od początku roku, jak wynika ze wskazań portalu RynekPierwotny.pl. 

– Wahania cen w skali 0,2 proc. są nieodczuwalne. Możemy śmiało mówić o stabilnych cenach, a skoro wybuch pandemii nie spowodował większego wahnięcia, to można być spokojnym o przyszłość inwestycji na Piątkowie, szczególnie że mieszkania w wieżowcach, z pięknym widokiem z okna zawsze są poszukiwane – mówi szefowa sprzedaży w Nickel Development. 

W sąsiadujących dzielnicach sytuacja wygląda zresztą podobnie. Na Grunwaldzie był mały spadek (0,6 proc.) z marca na kwiecień, a na Jeżycach w ogóle nie odnotowano spadku cen. Należy się spodziewać więc, że długookresowo wartość mieszkań w tych dzielnicach będzie dalej spokojnie rosła, co oznacza, że inwestorzy chcący wycofać się w późniejszym czasie, będą mogli sprzedać swoje nieruchomości z zyskiem. 

Tymczasem warto zwrócić uwagę na czynniki generujące popyt na najem, którego z pewnością nie zabraknie w przewidywalnej przyszłości. Biorąc pod uwagę cytowane w mediach wypowiedzi minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, pod koniec 2019 roku brakowało w Polsce ok. 2 mln mieszkań. Nawet jeśli utrzymałoby się tempo, w jakim mieszkania oddawane są do użytku (w 2019: 207 tys. szt.), to potrzeba prawie 10 lat, żeby zamknąć tę lukę. Z kolei utrzymujący się duży udział zakupów gotówkowych nieruchomości w siedmiu największych polskich miastach (dane za I kwartał 2020) pokazuje, że inwestorzy ciągle dysponują potencjałem dostarczenia na rynek kolejnych mieszkań pod wynajem. 

Kto może być zainteresowany najmem mieszkania na poznańskim Piątkowie? Deweloper w rozmowach z inwestorami wymienia trzy grupy. 
– Najbardziej oczywistą grupą najemców są studenci. Niedaleka trasa szybkiego tramwaju i pętli Piątkowska to ogromny atut. Druga grupa to młode rodziny, dla których magnesem będzie sąsiedztwo terenów zielonych doskonale zorganizowanego pod względem urbanistycznym Piątkowa, a do tego szkoły i przedszkola w pobliżu. Obie grupy z pewnością skorzystają też z okolicznych galerii handlowych i supermarketów. Trzecia grupa to młodzi managerowie, których zadowoli z pewnością bliskość tzw. drugiej ramy komunikacyjnej Poznania gwarantującej świetny dojazd do wszystkich części miasta i tras wylotowych – wymienia Edyta Kołodziej. 

Przekonująca dla inwestorów powinna być duża różnorodność lokali oferowanych w ST_ART Piątkowo. Mieszkania mają powierzchnie od 34,7 aż do 93,2 m kw. Każde z balkonem lub loggią, a nawet z tarasem. Oprócz doskonale zaprojektowanych układów, wysokich sufitów i dużych okien, znakiem rozpoznawczym tego obiektu będzie sztuka nowoczesna obecna w częściach wspólnych. Poznański artysta uliczny Noriaki, znany jako twórca postaci Watchera - obecnego w przestrzeni publicznej wielu miast na świecie - ozdobi swoimi pracami lobby oraz wybrane korytarze w wieżowcu. 

Śmiała bryła i nieoczywiste części wspólne będą świetnie prezentowały się na zdjęciach obecnych w ogłoszeniach ofertowych, co zapewni stały dopływ zapytań. Tym jednak inwestorzy nie będą musieli się martwić, jeśli zdecydują się na współpracę z RentPlanet. Operator specjalizuje się zarówno w najmie długo-, jak i krótkoterminowym – a w minionym roku wypracował średniomiesięczne obłożenie na poziomie 71 proc. W ramach swoich usług oferuje także aranżację wnętrza na potrzeby sesji fotograficznej, czyli popularny home staging, a także wirtualnego concierge’a dla gości. 

Nickel Development