25-10-2022

OKAM podpisał umowę z Grimbud na realizację etapu III inwestycji INSPIRE w Katowicach

OKAM podpisał umowę z Grimbud na realizację etapu III inwestycji INSPIRE w Katowicach
OKAM Capital oraz firma Grimbud podpisały umowę na Generalne Wykonawstwo budynku D w ramach etapu III osiedla INSPIRE w Katowicach. To kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się przy wcześniejszych fazach tej inwestycji.

W marcu br. zakończona została realizacja dwóch pierwszych budynków A i B w etapie I, jednocześnie trwają prace budowlane budynku C w etapie II, a także przedsprzedaż etapu III. Inwestycja INSPIRE to wyjątkowe miejsce w malowniczej, katowickiej Dolinie Trzech Stawów, posiadające także liczne, nowoczesne udogodnienia w ramach Nowej Polityki Jakości OKAM. 

Podpisana umowa dotyczy realizacji budynku D z 68 nowoczesnymi mieszkaniami o powierzchni od 27 do 147 mkw oraz dwoma lokalami komercyjnymi. Przewidziany termin zakończenia prac budowlanych na terenie działki o powierzchni ok. 2.862 mkw, to II kwartał 2024 roku. W ramach etapu I (budynki A i B) powstało łącznie 110 mieszkań wraz z reprezentacyjną recepcją oraz strefą mieszkańca, fitnessem i sauną. Kolejnych 60 jest realizowanych w etapie II (budynek C), którego zakończenie planowane jest natomiast na II kwartał 2023 r. Cały projekt INSPIRE zakłada powstanie ok. 450 mieszkań w 7 budynkach. 

Kontynuacja współpracy z firmą Grimbud wynika z dobrych efektów dotychczasowej realizacji etapów I i II. Wierzymy, że podobnie jak poprzednie, także III etap przebiegnie zgodnie z planem i będziemy mogli w ciągu trochę ponad półtora roku oddać do użytkowania następne nowoczesne mieszkania w samym sercu Doliny Trzech Stawów. To wyjątkowy projekt OKAM, o wysokim standardzie, zapewniający spokojne, ale i aktywne życie, blisko natury, przy jednoczesnej możliwości korzystania z wielu udogodnień – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Grimbud jest polską firmą działającą na rynku od 1993 r. Jako Generalny Wykonawca działała zarówno na etapie I, jak i aktualnie kontynuuje realizację II fazy inwestycji INSPIRE.

Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem kontynuujemy współpracę w ramach III etapu z OKAM Capital. Liczymy na dalszą współpracę, tworząc wspólnie wyjątkowe miejsce do życia dla kolejnych mieszkańców osiedla INSPIRE w Katowicach. Jako doświadczony Generalny 

Wykonawca, mający w swym portfolio ponad 250 zrealizowanych inwestycji budowlanych, doceniamy architekturę osiedla, a także wysoki standard wykończenia budynków. Od zawsze  w swoich realizacjach przykładamy największą wagę do jakości wykonania i terminowości – dodaje Ryszard Maciak, Prezes Zarządu GRIMBUD Sp. z o.o.

INSPIRE oferuje idealną lokalizację z szybkim 5-minutowym dojazdem samochodem do centrum Katowic, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych Doliny Trzech Stawów. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne ścieżki rowerowe, biegowe i piesze, a także naturalne zbiorniki wodne. W etapie III część mieszkań będzie miała bezpośredni widok na stawy lub/i wewnętrzny zielony dziedziniec. 

Na terenie INSPIRE do dyspozycji będzie plac zabaw dla dzieci i zielone patio, a także bogato wyposażona Strefa Mieszkańca – z bilardem, kącikiem zabaw dla najmłodszych, częścią wypoczynkową oraz z przeznaczeniem pod organizację eventów rodzinnych, a także z siłownią i sauną. Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z wypożyczalni rowerów i pojazdu elektrycznego Twizy Renault, którymi można poruszać się po buspasach. Podobnie jak w przypadku etapu I, nabywcy lokali w etapach II i III otrzymają do swoich mieszkań profesjonalne oczyszczacze powietrza. Jednocześnie na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a także zaplanowano zagospodarowanie wód deszczowych. Wszystkie te rozwiązania stanowią element, funkcjonującej od 2018 r., Nowej Polityki Jakości OKAM podnoszącej jeszcze bardziej jakość i komfort życia, a także koncentrującej się na aspektach środowiskowych.

W ramach etapu I inwestycji sprzedane zostały już wszystkie mieszkania. Poza etapem III (budynek D) do nabycia pozostają jeszcze ostatnie lokale w etapie II (budynek C), o powierzchni od ok. 93 
do 110 mkw. 

Więcej informacji na: https://inspire-trzystawy.pl/

OKAM