16-01-2024

OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO

OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO
OKAM zawarł 5-letnią umowę najmu powierzchni na terenie działki przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Ponad 1.000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej zajmie firma z branży meblarskiej. Deweloper jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Docelowo na obszarze, obejmującym 62 ha, OKAM zrealizuje inwestycję F.S.O. PARK, która powsta-wać będzie na przestrzeni ok. 25 lat.

Na terenie naszej działki na Pradze Północ funkcjonuje obecnie ok. 140 firm i organizacji o różnym profilu. Zapewniamy im elastyczne warunki współpracy, niezwykle dobrą lokalizację, a teren i zabudowania stwarzają odpowiednie warunki do zróżnicowanej działalności biznesowej - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. Kolejna firma, z sektora meblarskiego, która znalazła się w gronie najemców, zawarła umowę na 5 lat.

Teren przy ul. Jagiellońskiej charakteryzuje wiele wyróżników, w tym dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej (trasa ekspresowa S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro). Działka OKAM, jako jedyna lokalizacja w stolicy, wyposażona jest również we własną bocznicą kolejową. Najemcy mają ponadto do dyspozycji nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych zlokalizowanych w różnych jej częściach.

W gronie ponad 140 podmiotów prowadzących działalność w tej części Pragi-Północ znajduje się m.in. warszawska Izba Administracji Skarbowej, FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska, Fundacja Habitat for Humanity Poland czy kilka szkół. OKAM posiada jeszcze dostępne powierzchnie, w tym biurowe od 50 do 2.000 mkw., magazynowe i produkcyjne od 100 mkw., a także place pod eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe.

Docelowo, na 62 ha działce OKAM, na przestrzeni ok. 25 lat powstanie inwestycja F.S.O. PARK. We wrześniu 2023 r. firma, wspólnie z partnerami, ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, z szeregiem pro środowiskowych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park.

Więcej na:

https://okam.pl/jagiellonska-88/

https://fso-park.pl/

OKAM