31-03-2023

Osiedle Horizon – tylko rok do zakończenia budowy

Osiedle Horizon – tylko rok do zakończenia budowy
Budynek od ul. Starowiejskiej osiągnął docelową wysokość, sześć pięter. Trwają prace związane w wykańczaniem mieszkań. Właśnie mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy. Koniec ma nastąpić w marcu przyszłego roku.

Osiedle Horizon to kompleks budynków mieszkalno-usługowych, zlokalizowany w Letnicy w Gdańsku. Inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction, wkroczyła w ostatnią fazę budowy.

- Z początkiem roku rozpoczęto montaż wind towarowo-osobowych, układanie gresów w częściach wspólnych budynku oraz montaż wewnętrznej stolarki drzwiowej. Mocno zaawansowane są już prace związane w wykańczaniem mieszkań. We wszystkich budynkach wykonywane są instalacje elektryczne oraz teletechniczne, instalacje centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjne. Równolegle prowadzone są prace tynkarskie, posadzkarskie oraz szpachlarskie. Budynki mają już w 70 procentach zamontowaną stolarkę okienną, prowadzone są prace hydroizolacyjne dachów. W najbliższych dniach ruszą prace związane z wykonaniem elewacji – opowiada Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Osiedle Horizon będzie częściowo ogrodzone, objęte monitoringiem i ochroną. Na parterze budynków deweloper przewidział 9 lokali usługowych. W hali garażowej i na terenie osiedla będą wydzielone miejsca na rowery. Zielone tarasy widokowe na budynkach będą służyć jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców.

- Osiedle pomieści 629 mieszkań, od 26 do 98 m kw., każde z balkonem, loggią lub tarasem – mówi Małgorzata Ostrowska. – Szybko sprzedały się te najmniejsze mieszkania, ale są jeszcze lokale o pow. 45 m kw. i 3-pokojowe, dla rodzin z dziećmi. Uruchomiliśmy ofertę dla osób, które będą chciały skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2%. Dostosowaliśmy harmonogramy płatności, by umożliwić klientom podjęcie decyzji o zakupie mieszkania, a przede wszystkim wyboru już teraz. Dzięki temu, że już dziś jesteśmy przygotowani, nasi klienci będą mogli złożyć wnioski kredytowe w pierwszych dniach lipca, zanim wyczerpią się środki – dodaje.

J.W. Construction