29-11-2022

Osiedle Horizon - mieszkania w kategorii premium w cenie od 9.940 zł

Osiedle Horizon - mieszkania w kategorii premium w cenie od 9.940 zł
Dynamika cen mieszkań w Trójmieście jest jednoznaczna: idą w górę nawet o kilkanaście procent rocznie, doganiając Warszawę. Według danych NBP średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania w Gdyni wyniosła w trzecim kwartale tego roku 12.057 zł, w Gdańsku 11.620 zł. Eksperci uważają, że tendencja ta nie ulegnie zmianom, chociażby z powodu rosnącej inflacji i coraz większego zainteresowania inwestorów.

- Pod koniec bieżącego roku ceny mogą odczuwalnie pójść jeszcze w górę, co skłania do refleksji, że nie warto odkładać zakupu mieszkania na później. W inwestycji J.W. Construction cena metra kwadratowego zaczyna się od 9.940 zł a płatność może być podzielona na transze: 10 proc. teraz i 90 proc. przy odbiorze mieszkania, kiedy to sytuacja na rynku kredytów hipotecznych może być zupełnie inna. Taki układ gwarantuje również niezmienność ceny do końca 2024 roku - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Osiedle Horizon, przy ulicy Starowiejskiej w Letnicy, to atrakcyjna, przede wszystkim ze względu na bliskość morza, plaży i parków, inwestycja, gdzie do kupienia są jeszcze lokale z widokiem na zatokę - 2-,3- i 4-pokojowe, o metrażach od 37 do 90 m kw. Budowa jest na półmetku i szybko posuwa się do przodu. Rosną konstrukcje budynków; od strony ulicy Starowiejskiej budynek osiągnął maksymalną wysokość – 6 pięter, wstawiane są okna. W budynku siedemnastopiętrowym powstaje 10 piętro. Docelowo powstanie tu 629 mieszkań, każde z balkonem, loggią lub tarasem. Z tych na najwyższych piętrach, będzie można oglądać panoramę miasta i Zatokę. Na parterze znajdzie się 9 lokali usługowych, a w podziemiach garaże. W hali garażowej i na terenie osiedla będą wydzielone miejsca na rowery. Zielone tarasy widokowe na budynkach będą służyć nie tylko jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców, ale także jako bariera termoizolacyjna, co przełoży się na mniejsze zużycie energii potrzebnej zarówno do ogrzania, jak też schłodzenia istniejących w nich lokali. Osiedle Horizon będzie częściowo ogrodzone, objęte monitoringiem i ochroną. Wykorzystanie najnowszych technologii, użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, czynią tę inwestycję wyjątkową.

Spacery lub jogging na plaży, tylko 11 minut do centrum i dobra cena

Kilometry ścieżek rowerowych w bliskim otoczeniu Osiedla Horizon docenią osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, rodziny z dziećmi. Na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci. Do plaży jest zaledwie 20 min spacerem. Doskonała infrastruktura handlowo-usługowa i kulturalno-edukacyjna Letnicy, bliskość stadionu piłkarskiego i AmberExpo, dobra komunikacja z Centrum Gdańska, wygodny wyjazd w kierunku obwodnicy południowej, autostrady A1 oraz dróg ekspresowych w kierunku Warszawy, Łodzi i Szczecina, to niewątpliwie atuty tej lokalizacji, komfort mieszkania i doskonała inwestycja.

- Rozpiętość cenowa mieszkań położonych bliżej morza, oferowanych przez innych deweloperów, jest wysoka, od 10.200 do nawet 26.900 zł za m kw. Mamy świadomość, że cena mieszkania w Osiedlu Horizon to kolejny atut, który może ułatwić decyzję zakupową – podsumowuje Małgorzata Ostrowska.

J.W. Construction