23-03-2022

Osiedle Horizon w Gdańsku: 162 mieszkania już w sprzedaży

Osiedle Horizon w Gdańsku: 162 mieszkania już w sprzedaży
- Z ziemi wyłania się już pierwszy z budynków i znajdujące się na parterze lokale usługowe. Uruchomiliśmy kolejny etap sprzedaży. W ofercie jest już cały wachlarz mieszkań: od jedno do czteropokojowych, zarówno tych położonych wysoko, z których roztacza się piękny widok na zatokę i okolice, jak i tych na niższych piętrach. Osiedle Horizon jest rekomendowane dla osób w każdym wieku - idealne dla rodziny, ale także można brać pod uwagę zakup w celach inwestycyjnych. Osoby pracujące w trybie home office mogą tu urządzić komfortowe biuro, a po pracy odpoczywać nad morzem - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Większość osób decydujących się na zakup nieruchomości w Gdańsku wybiera inwestycje w pasie nadmorskim lub w centrum miasta, gdzie z reguły mieszkania są najbardziej luksusowe, ale też najdroższe. Tańszym rozwiązaniem jest wybór Letnicy, zlokalizowanej w sąsiedztwie Śródmieścia, a zarazem w niedużej odległości od Zatoki Gdańskiej. Tu mieszkania można kupić w przystępnej cenie, bo potencjał dzielnicy nie został jeszcze do końca odkryty. Odkąd powstał tu nowoczesny stadion miejski, na terenie którego działa największy w Trójmieście park rozrywki, Letnica rozwija się w szybkim tempie i przyciąga deweloperów, którzy budują tu nowoczesne apartamentowce. Sprowadzają się rodziny z dziećmi; kwitnie też rynek najmu. Władze Letnicy z uwagi na coraz większą liczbę mieszkańców, mają w planie realizację nowych inwestycji m.in. budowę kompleksu boisk piłkarskich, oceanarium, basenów oraz strefy SPA. 
 
W ubiegłym roku do grona inwestorów w Letnicy dołączył ogólnopolski deweloper J.W. Construction. Szeroki wybór mieszkań w Osiedlu Horizon przyciąga klientów z całej Polski. Łącznie powstanie tu 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Partery budynków przeznaczone są na lokale usługowe - łącznie będzie ich 9. W podziemiach znajduje się hala garażowa i wydzielone miejsca na rowery. Letnica to jedna z najbardziej przyjaznych dzielnic dla rowerzystów. Najlepiej rozwinięta jest także pod względem komunikacji. Podróż tramwajem do centrum zajmuje nieco ponad 20 minut, samochodem, poza godzinami szczytu, maksymalnie 15, rowerem 25 minut. 
 
- W Osiedlu Horizon, oprócz położenia, klienci doceniają udogodnienia i wysoki standard wykończenia: malowane i szpachlowane ściany wewnątrz mieszkań, trzyszybowe okna, parapety wewnętrzne z konglomeratu, antywłamaniowe drzwi wejściowe, wykończone balkony i tarasy z oświetleniem, światłowód i naziemna telewizja cyfrowa w każdym mieszkaniu, ledowe oświetlenie klatek, wideofony, monitoring i ochrona. Dachowe tarasy rekreacyjne i platformy widokowe pozwalają cieszyć się pięknymi widokami. Będzie również plac zabaw dla dzieci - opowiada Małgorzata Ostrowska. 
 
Mieszkania w Gdańsku drożeją. Średnia cena małych mieszkań jest tu w porównaniu z rokiem poprzednim wyższa o ok. 10 proc., te większe, powyżej 60 m kw., są o 6 proc. droższe. Mimo to miasto przyciąga nowych mieszkańców. Najbardziej wabią czyste powietrze i walory naturalne: morze, plaże i parki. Wielu kupujących z nadzieją oczekuje choćby niewielkiego spadku cen. Jednak analitycy uważają, że nie należy spodziewać się cudów. Dobre nieruchomości, nie tylko z rynku premium, znikają z oferty w niespełna miesiąc. 

 

J.W. Construction Holding