25-01-2021

Osiedle Horizon w Letnicy: mieszkania z widokiem na Zatokę Gdańską

Osiedle Horizon w Letnicy: mieszkania z widokiem na Zatokę Gdańską
J.W. Construction, ogólnopolski deweloper, rozpoczyna przedsprzedaż lokali w prestiżowej inwestycji Osiedle Horizon w Gdańsku. Z najwyżej położonych mieszkań będzie można podziwiać panoramę miasta, port i Zatokę Gdańską

Osiedle Horizon, przy ul. Starowiejskiej, to kompleks budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości: od siedmiu do osiemnastu kondygnacji. Zielone dachy na każdym z nich są zaprojektowane jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. To właśnie stąd, a także z mieszkań na najwyższych piętrach, będzie można oglądać panoramę miasta i zatokę. Na parterze znajdzie się 9 lokali usługowych, a w podziemiach garaże. W hali garażowej i na terenie osiedla będą wydzielone miejsca na rowery. 

Osiedle Horizon będzie budowane w dwóch etapach. W ofercie J.W. Construction znajdzie się łącznie 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. o funkcjonalnych układach i podwyższonym standardzie. Każde z mieszkań będzie miało balkon, loggię lub taras. 

- Jesteśmy na rynku od 27 lat, od kilkunastu w Trójmieście, ale inwestycję w Gdańsku realizujemy po raz pierwszy. Wybraliśmy Letnicę, bo naszym zdaniem jest najbardziej perspektywiczną dzielnicą miasta. Wierzymy, że Osiedle Horizon będzie idealnym miejscem do mieszkania. Z uwagi nie tylko na świetną lokalizację ale także wysoki standard. Wykorzystanie najnowszych technologii, użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, czynią tę inwestycję wyjątkową - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. – Spodziewamy się, że będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród osób młodych, które prowadzą aktywny tryb życia. Od plaży dzieli osiedle Horizon 20 min spacerem. Bliskość plaży i parków oraz kilometry ścieżek rowerowych sprzyjać będą spacerom i wycieczkom rowerowym. 

Osiedle Horizon powstaje w sąsiedztwie Drogi Zielonej - jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Gdańska, zapewniającej wygodny wyjazd w kierunku obwodnicy południowej, Autostrady A1, oraz drogami ekspresowymi w kierunku Warszawy, Łodzi i Szczecina, przez tunel pod Martwą Wisłą. Dojazd samochodem do centrum zajmuje zaledwie 11 minut, do lotniska – 25 minut. Do przystanku komunikacji miejskiej jest kilka minut spacerem. 

Sąsiedztwo stadionu piłkarskiego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo zapewni mieszkańcom Osiedla Horizon dostęp do wydarzeń sportowo-rozrywkowych. Ponadto, w niedalekiej przyszłości, powstanie w okolicy Nautilus Gdańsk - obiekt rekreacyjno-sportowy z parkiem wodnym i kompleksem basenów i saun oraz egzotyczna laguna. 

Inwestycja J.W. Construction jest idealna dla osób w każdym wieku. Na terenie osiedla będzie plac zabaw dla dzieci. Ma ono też bogate zaplecze edukacyjne, przedszkola, szkołę podstawową, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szkołę Międzynarodową oraz Zespół Szkół Morskich. W krótkim czasie można dojechać również do Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W okolicy osiedla znajdują się liczne sklepiki, supermarket oraz przychodnia zdrowia. 

 

J W Construction