17-11-2022

Osiedle Kościuszki w Chorzowie to dobry wybór dla rodzin z dziećmi

Osiedle Kościuszki w Chorzowie to dobry wybór dla rodzin z dziećmi
Chorzów zapewnia najlepsze warunki do zdrowego życia. Dowodzi tego trzecie miejsce w Rankingu Zdrowych Miast, w którym polskie miasta uszeregowano pod względem dbałości o zdrowie mieszkańców.

W Indeksie Zdrowych Miast 2022, opracowanym przez Grupę LUX MED, Szkołę Główną Handlową oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP), znalazło się 66 miast, w których władze wydały najwięcej na zdrowie, w przeliczeniu na mieszkańca. Chorzów znalazł się w ścisłej czołówce.

Chorzowianie mogą być zadowoleni z miejsca zamieszkania, nie tylko z powodu realizowanych przez władze programów zdrowia publicznego, ale także z uwagi na sprzyjającą utrzymywaniu zdrowego trybu życia miejską infrastrukturę - 1/4 miasta zajmuje zieleń i ogólnodostępne tereny sportowo-rekreacyjne. Kilkaset hektarów zajmują zrewitalizowane tereny zielone, takie jak Stawy Amelung, Żabie Doły, Uroczysko Buczyna, Park Róż i liczne parki. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z największych śródmiejskich parków w Europie, Park Śląski, który jest nie tylko inspirującym miejscem rekreacji i idealnym miejscem wypoczynku i długich spacerów ale także siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt.

O tym, że w Chorzowie popularny jest ruch dla zdrowia świadczą liczne siłownie plenerowe, nowoczesne hale sportowe, kryte baseny i boiska wielofunkcyjne. Świetnie odnajdują się tu rodziny z dziećmi, zwłaszcza, że w mieście nie brakuje przedszkoli i placówek oświatowych, szkół podstawowych, średnich i wyższych, gdzie łącznie uczy się ponad 11 tys. studentów.

Jakość i wygoda życia, zieleń i bogata oferta kulturalna i rekreacyjna są magnesem dla mieszkańców sąsiednich miast, Katowic, Rudy, Bytomia. Od kilku lat Chorzów notuje dodatnie saldo migracji wewnętrznej. Miasto jest dobrze skomunikowane - w centralnym jego punkcie powstało jedyne na Śląsku centrum przesiadkowe, z którego można wygodnie przesiadać się na linie tramwajowe i autobusowe, podróżując w różnych kierunkach metropolii. Jest tu również największa na Śląsku miejska baza rowerowa, co z pewnością cieszy młodych mieszkańców.

- My również stawiamy na Chorzów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction, ogólnopolskiego dewelopera, jednego z największych w Polsce, który ma na swoim koncie ponad 34 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach. Osiedle Kościuszki to kolejna, po Osiedlu Nowe Tysiąclecie, inwestycja dewelopera. - Budujemy tu kompleks sześciu kameralnych budynków, pod nazwą Osiedle Kościuszki, położony kilkaset metrów od głównej arterii miasta, ul. Katowickiej, zarazem oddalony zaledwie o 12 minut od centrum Katowic,  praktycznie na granicy obu miast, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Będzie tu można zamieszkać za niespełna rok. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to inwestycja z kategorii premium, charakteryzująca się wyjątkową architekturą, ciekawym układem budynków, przyjazną, wygodną i bezpieczną przestrzenią dla mieszkańców. W osiedlu są starannie wytyczone alejki z wszechobecną zielenią i oświetleniem oraz dwa osiedlowe place zabaw. I przede wszystkim duży wybór funkcjonalnych, jasnych, z dużymi przeszkleniami i balkonami bądź tarasami, mieszkań odpowiednich dla rodziny: dwupokojowych - od 35 do 48 m kw., trzypokojowych - od 50 do 54 m kw. i czteropokojowych - od 65 do 82 m kw.

Osiedle jest ogrodzone a w pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły, do których można bezpiecznie dotrzeć pieszo lub rowerem. Niedaleko jest do miejsc, w których można odpocząć lub spędzić aktywnie czas, oprócz Parku Śląskiego, Skateboard Park, Park Redena i Park Hutników a także Szyb Prezydent, który stanowi część kompleksu „Sztygarka”, gdzie odbywają się koncerty, wydarzenia kulturalne i teatralne, imprezy towarzyskie i eventy.

J.W.Construction Holding