03-12-2020

Osiedle Młode Stogi niedaleko plaży

Osiedle Młode Stogi niedaleko plaży
Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży kolejną inwestycję w Gdańsku – w atrakcyjnej lokalizacji niedaleko najszerszej, piaszczystej plaży w Polsce. Osiedle MŁODE STOGI jest pierwszą od dawna, deweloperską inwestycją mieszkaniową na gdańskich Stogach. Łącznie w ramach inwestycji powstanie 160 mieszkań w czterech kameralnych, 3-piętrowych budynkach przy ul. Skiby. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie blisko 300 m2 terenów rekreacyjnych, a samo osiedle będzie szczególnie przyjazne fanom jazdy na rowerze. W ramach pierwszego etapu sprzedaży w ofercie pojawi się 78 mieszkań – od niewielkich, funkcjonalnych kawalerek, po 4-pokojowe lokale z ogródkiem.

- Wbrew obawom o przyszłość rynku nieruchomości – niektórzy deweloperzy nie tylko nie zwalniają tempa budowy, ale także wprowadzają do sprzedaży kolejne inwestycje. W ostatnim czasie w Trójmieście pojawiło się kilka nowych projektów – ale listopad należy do ROBYG, bo uruchamiamy aż dwie nowe inwestycje. Tydzień temu zadebiutowało PORTO, a dzisiaj prezentujemy MŁODE STOGI. W ofercie pierwszego etapu osiedla Młode Stogi nasi klienci będą mogli wybierać spośród 1,2,3 i 4-pokojowych mieszkań o powierzchni od 26 do 69 m2. Ceny dostępnych lokali zaczynają się już od 245 000 zł. Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji planowane jest na koniec trzeciego kwartału 2022 roku – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu ROBYG w Gdańsku.

Komfort i bezpieczeństwo

Ponadstandardowa wysokość pomieszczeń wewnątrz budynków zapewni przyszłym domownikom poczucie przestrzeni – a wysokie, duże okna sprawią, że mieszkania będą dobrze doświetlone. Każde mieszkanie posiadać będzie przestronny, nowoczesny balkon lub, w przypadku mieszkań parterowych, ogródek zapewniający idealne miejsce do relaksu w otoczeniu zieleni.

W projekcie dużą wagę przywiązano do kwestii bezpieczeństwa. System monitoringu osiedla w jakości HD, wideodomofon oraz sterowany pilotem szlaban wjazdowy zagwarantują mieszkańcom pożądaną prywatność. Poczucie wygody i komfortu dodatkowo wzmocni system ROBYG SMART HOUSE – służący do zdalnego sterowania oświetleniem, multimediami i systemem bezpieczeństwa.

Blisko 300 m2 terenów rekreacyjnych i 160 stojaków rowerowych
Na terenie osiedla znajdzie się niemal 300 m2 terenów rekreacyjnych, w tym place zabaw i siłownia zewnętrzna do dyspozycji przyszłych mieszkańców. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek ustawionych zostanie 160 stojaków rowerowych oraz stanowisko naprawy rowerów, a dla zmotoryzowanych przewidziano zarówno miejsca postojowe wewnątrz hali garażowej oraz zewnętrzne miejsca na terenie osiedla.

Osiedle dla aktywnych

Okoliczne tereny zielone zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. W pobliżu inwestycji położony jest nadmorski las – w sercu którego znajduje się urokliwe jezioro Pusty Staw z niedawno powstałym pomostem widokowym. Prócz lasu można wybrać się na spacer brzegiem morza – po najszerszej, piaszczystej plaży w Polsce. Jeśli zaś komuś przyjdzie ochota na przejażdżkę rowerową na Stare Miasto, to dotrze tam w ok. 15 minut.

W pobliżu osiedla znajduje się też boisko sportowe, pływalnia, studio fitness oraz klub wioślarski z rozbudowanym zapleczem sportowym i ofertą zajęć dla młodzieży i dorosłych.

Przemyślana inwestycja w prężnie rozwijającej się dzielnicy

Okolica oferuje przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do niezbędnych na co dzień udogodnień. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy, przedszkole, szkoła podstawowa oraz przychodnia zdrowia. Wszędzie tam dotrzemy pieszo w zaledwie kilka minut.

- Stogi bardzo się zmieniają. Dotychczas zrealizowane nowe torowiska tramwajowe i drogi to zaledwie początek. W planach Miasta jest także bulwar rekreacyjny z chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz ławeczkami i oświetleniem na odcinku długości 2 km między przystanią żeglarską przy ul. Tamka, a ul. Mewy. Mieszkańców Młodych Stogów, jak i potencjalnych inwestorów myślących perspektywicznie i planujących zakup mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, z pewnością ucieszy planowana w ciągu najbliższych kilku lat przebudowa nabrzeża Martwej Wisły. Na wybranych fragmentach nadbrzeża, jak planuje Miasto, powstaną przystanie – gdzie przez cały rok cumować będą mogły m.in. pływające jednostki mieszkalne. Będzie to kolejne na mapie okolicy miejsce doskonale nadające się do spacerów oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi – dodaje Anna Wojciechowska.

Świetnie skomunikowana okolica

Dzielnica posiada rozbudowaną infrastrukturę drogowo-komunikacyjną. W pobliżu osiedla przebiega szeroka ul. Stryjewskiego ze zmodernizowaną linią tramwajową. Do najbliższego przystanku prowadzi niemal prosty odcinek drogi, którego przebycie pieszo zajmie ok. 3 minut. Do centrum miasta można także bez problemu dotrzeć autobusem czy dojechać rowerem, korzystając z nowopowstałej ścieżki rowerowej. Dla zmotoryzowanych dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą, którym podróż znacząco podnosi komfort i skraca do 15 minut czas dotarcia na gdańskie Przymorze.

 

Robyg