30-10-2019

Piąty budynek osiedla Wolne Miasto już gotowy

Piąty budynek osiedla Wolne Miasto już gotowy
V etap realizowanego przez ECO-Classic w Gdańsku osiedla Wolne Miasto uzyskał pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła się procedura odbiorów mieszkań

Ze 142 zaprojektowanych w nowym budynku mieszkań dostępnych pozostaje jeszcze około 20, o metrażach od 40 do 75 m2. Ich ceny kształtują się od 330 000 zł do 540 000 zł. 
Do mieszkania można dokupić piwnicę oraz miesjce postojowe w garażu podziemnym lub na sąsiadującym z budynkiem zewnętrznym parkingu.

Szeroki wybór rozwiązań zaprojektowanych w budynku sprawił, że również V etap cieszył się popularnością wśród osób poszukujących mieszkań na trójmiejskim rynku pierwotnym. I to zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Obok najbardziej popularnych na rynku metraży atutem mieszkań  w V etapie były z przestronne balkony oraz nawet 50-metrowe ogródki.

 - Własna przestrzeń pozwalająca odpocząć na świeżym powietrzu jest niezbędna mieszkańcom dużych miast. To taki prywatny, mały azyl, gdzie można swobodnie usiąść, napić się kawy, odetchnąć po długim dniu. Wszystkie mieszkania, które budujemy mają balkony sięgające nawet 15m2, na których swobodnie można ustawić leżak lub krzesła i stolik. Mieszkania na parterze mają natomiast tarasy z ogródkami, z których rozciąga się widok na zielone, wewnętrzne dziedzińce i tereny rekreacyjne– mówi Zuzanna Należyta, Dyrektor ds. Handlowych w ECO-Classic. – Natomiast ogródki mają do nawet 50m2. Na tej przestrzeni można zaprojektować mały letni pokój z komfortową przestrzenią wypoczynkową dla dorosłych, kącikiem zabaw dla dzieci czy miejscem dla domowego zwierzaka. Dzięki takim rozwiązaniom, w Wolnym Mieście największym zainteresowaniem cieszą się właśnie mieszkania parterowe.

Przyjaźnie i rodzinnie
Osiedle od pierwszego etapu projektowane jest zgodnie z zasadą „age- friendly” – bez barier i w taki sposób, by powstawały przestrzenie zapewniające wszystkim możliwie najlepsze warunki do życia. Tak, jak przy każdym wcześniejszym etapie Wolnego Miasta, również w sąsiedztwie V etapu powstaje przestrzeń do zabawy dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. Fani sportów zespołowych mogą korzystać z prywatnego, osiedlowego boiska, dostosowanego do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy badmintona.
Bujna zieleń dorosłych drzew parkowych i owocowych rosnących na pozwala odpocząć od gwaru wielkiego miasta.
W budynku, mimo że ma on zaledwie 3 piętra wysokości, zainstalowane są windy. Szerokie wejścia i przestronne korytarze pozwalają swobodnie przemieszczać się osobom z niepełnosprawnością ruchową, starszym czy rodzicom z wózkami.

– Wraz z rozwojem naszego osiedla obserwujemy wzrost zakupów rodzinnych. Za zainteresowanymi ofertą osiedla Wolne Miasto młodymi, wprowadzają się ich rodzice – również skuszeni wygodą, jaką daje życie na nowym osiedlu i spokój zielonej okolicy. Dzięki temu osiedle, z każdym oddanym etapem, zgodnie z naszym marzeniem i zamysłem, staje się  osiedlem dla mieszkańców w każdym wieku i nowoczesnym projektem miejsca wielopokoleniowego, w którym i najmłodsi i dojrzali ludzie znajdą wygodną przestrzeń do samorealizacji- mówi Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic. 

Atutem dla mieszkańców są też znajdujące się już na osiedlu usługi. Bardzo dobrze oceniane są sąsiedztwo żłobka i przedszkola „Srebrna Kotwica”, obecność przychodni lekarskiej czy sklepu spożywczego sieci „Żabka”, cieszącego się ustandaryzowaną ofertą handlową i szerokim zakresem usług dodatkowych. 

Eco Classic