20-10-2020

Ponad 700 mieszkań powstanie w osiedlu Ceglana Park w Katowicach

Ponad 700 mieszkań powstanie w osiedlu Ceglana Park w Katowicach
Develia otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 700 mieszkań na osiedlu Ceglana Park w Katowicach. Obecnie trwa przedsprzedaż II etapu inwestycji. W ofercie I etapu, którego budowa zbliża się do końca, pozostały ostatnie wol-ne lokale

- Nowa odsłona inwestycji Ceglana Park cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w związ-ku z tym powiększyliśmy zakres II etapu osiedla. Planujemy realizację blisko 180 mieszkań, choć pierwotnie zakładaliśmy, że powstanie ich 87. Przedsprzedaż wystartowała w lipcu, a już 70 mieszkań znalazło swoich nabywców. Odnotowujemy czterokrotnie więcej zapytań w po-równaniu do pierwszego etapu. Ogromne zainteresowanie ze strony klientów potwierdza, że Ceglana Park jest wyjątkowo atrakcyjną inwestycją – mówi Mirosław Kujawski, członek zarzą-du Develii. 

W II etapie Ceglana Park powstaną dwa 3-piętrowe budynki. W ofercie dostępne są mieszka-nia o zróżnicowanych metrażach, od 1- do 4- pokojowych, w tym dwupiętrowe apartamenty z 50 mkw. tarasem na ostatniej kondygnacji. Budowa rozpocznie się w IV kwartale br., a przeka-zania zaplanowano na III kwartał 2022 roku. Kolejne etapy inwestycji, które otrzymały już po-zwolenie na budowę, będą uruchamiane sukcesywnie wraz z postępem sprzedaży.

Ceglana Park to osiedle, które łączy lokalizację w centrum miasta z bliskością terenów zielo-nych. Inwestycja jest położona w odległości 2 km od centrum Katowic i jednocześnie w są-siedztwie dwóch dużych parków: Parku Kościuszki i Katowickiego Parku Leśnego. Lokalizacja przy ważnych arteriach drogowych umożliwia szybki wyjazd z miasta. 

Koncepcja osiedla jest inspirowana naturą - ponad połowę jego terenu stanowi zieleń i strefy rekreacji. Projektanci poświęcili szczególną uwagę otoczeniu budynków i częściom wspólnym, gdzie wykorzystane zostaną naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania. Na osiedlu zapro-jektowano aleje spacerowe, place zabaw, tężnię solankową oraz staw z pomostem. Aleja z pasem zieleni, która będzie przebiegać wzdłuż budynków oraz ograniczenie ruchu kołowego na terenie osiedla pozwolą utrzymać kameralny charakter inwestycji. 

 

Develia