13-03-2020

Popyt na mieszkania w 2020 roku będzie nadal rósł

Popyt na mieszkania w 2020 roku będzie nadal rósł
Grupa ROBYG zakłada, że w 2020 roku popyt na mieszkania utrzyma tendencję wzrostową. Będzie to wynikiem dobrej oferty kredytów mieszkaniowych, rosnącego popytu inwestycyjnego oraz utrzymującej się na wysokim poziomie podaży, w tym ofert w atrakcyjnych lokalizacjach i w nowych formatach – np. typu mikroapartamenty. Z pełną warszawską ofertą ROBYG można zapoznać się podczas Dnia Otwartego już 14 marca we wszystkich biurach sprzedaży. W ROBYG wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, są wyposażone w system Smart House – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych

ROBYG to 21 000 sprzedanych lokali i ponad 63 000 zadowolonych klientów. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 16 000 mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedażowej Grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się około 1600 lokali – jest ona stale uzupełniana o nowe etapy i inwestycje. ROBYG prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Posiada też tereny inwestycyjne w Poznaniu.

- W 2019 roku liczba mieszkań oddanych do użytku była najwyższa od lat. Aż o 17% większą aktywność zanotowała branża deweloperska. Zwiększyła się także liczba uzyskiwanych pozwoleń na budowę. Potwierdza to, że rynek mieszkaniowy w Polsce jest nadal w trendzie wzrostowym i szacujemy, że taka tendencja utrzyma się w całym 2020 roku. W Polsce nadal brakuje około 2-3 mln mieszkań – oznacza to istotne zapotrzebowanie w perspektywie nawet 10-15 lat, zakładając 200 tys. nowych pozwoleń na użytkowanie rocznie. Zauważalnym trendem w 2020 roku będzie nadal popyt inwestycyjny i pojawianie się nowych formatów w ofertach. Grupa ROBYG także zaproponowała klientom ciekawą opcję inwestycyjną – mikroapartamenty Modern Space, które umożliwiają m.in. odliczenie VAT, w przypadku tej inwestycji na wybrane lokale obowiązuje cena promocyjna przygotowana specjalnie na Dzień Otwarty w dniu 14 marca – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA.

Grupa ROBYG osiągnęła w 2019 roku 20% sprzedaży z rekomendacji klientów. W ramach ROBYG CLUB dzięki rekomendacjom można otrzymywać atrakcyjne nagrody lub korzystać z kart rabatowych w sklepach. Ponadto mniej niż 5% lokali w ofercie to lokale gotowe – oznacza to, że klienci kupują mieszkania na bardzo wczesnym etapie inwestycji.

Mikroapartamenty Modern Space od ROBYG powstają w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach od 17 – 39 m2. Modern Space to nowoczesny charakter i elegancka forma, które gwarantują komfort użytkowania. Na parterze planowane są lokale usługowe i sklepy, a na pierwszym piętrze przestrzeń przeznaczona m.in. na Centrum Medyczne. Recepcja z portierem, monitoring i ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a strefa ogólnodostępnych usług (pralnia, suszarnia, fitness, strefa biurowa) podnoszą standard inwestycji i stanowią o jej wyjątkowości. Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych gwarantuje doskonałą stopę zwrotu.

Możliwość wykończenia pod klucz i  odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału – pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem wykończenia i pakietem usług dodatkowych.

 

Robyg