18-02-2022

PORR rozpoczyna budowę apartamentowca na szczecińskich bulwarach

PORR rozpoczyna budowę apartamentowca na szczecińskich bulwarach
„Nad Odrą” to realizowany przez J.W. Construction kompleks apartamentowców z zielonymi tarasami na dachach, mariną oraz zapleczem handlowo-usługowym, który powstanie na Łasztowni, między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Generalnym wykonawcą inwestycji został PORR SA. W ciągu 26 miesięcy zrealizuje on budowę dwóch siedmiopiętrowych budynków, każdy o powierzchni ok. 25 tys. m kw.

- To kolejna inwestycja realizowana przez PORR dla J.W. Construction. To dla nas dowód zaufania i zadowolenia inwestora z efektów naszej dotychczasowej pracy - mówi Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A. Projekty deweloperskie coraz bardziej dominują w portfelu kubatury w PORR. Dzięki naszym kompetencjom i doświadczeniu sprawnie je realizujemy tworząc nowoczesną przestrzeń polskich miast.   Jestem przekonany, że ,,Nad Odrą” będzie naszą kolejną wizytówką, projektem wykonanym w założonym haromonogramie i budżecie – dodał.
 
Osiedle „Nad Odrą” jest drugim projektem ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction realizowanym w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy to ukończony już  wieżowiec Hanza Tower, najwyższy w Szczecinie budynek apartamentowo-komercyjny. Dzięki inwestycji „Nad Odrą” szczecinianie zyskają mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami z widokiem na Odrę i lewobrzeżny Szczecin, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Szczecina. Mieszkańcy osiedla będą mogli cumować jachty i łodzie pod własnym budynkiem.
 
Prace na placu budowy rozpoczęły się 16 lutego. Jako pierwszy będzie realizowany budynek usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Będzie miał łącznie 7 kondygnacji, ale w niektórych miejscach będzie obniżony do 5. lub 6. Powstanie w nim 189 mieszkań, z przestronnymi balkonami i tarasami o powierzchni nawet do 85 m kw. Na parterze będą 23 lokale usługowe. Trzykondygnacyjny garaż pomieści 218 samochodów. Planowany termin zakończenia I etapu to maj 2024 roku.
 
- W kolejnym etapie PORR zbuduje budynek usytuowany nieco bliżej Mostu Długiego. Będzie w nim 237 mieszkań, lokale usługowe, 269 miejsc parkingowych, 100 boksów na rowery i 49 komórek lokatorskich. Trzeci etap jest jeszcze w fazie projektowania, ale już wiemy, że łącznie w inwestycji „Nad Odrą” powstanie prawie 800 lokali - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. 
 
Cała zabudowa osiedla „Nad Odrą” usytuowana będzie na prawo od Mostu Długiego (patrząc w kierunku Prawobrzeża) i będzie sięgać aż do Kanału Zielonego, który oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej. 

 

J.W. Construction Holding