08-09-2019

Przy Arsenale. Apartamenty w sercu Warszawy

Przy Arsenale. Apartamenty w sercu Warszawy
W ścisłym centrum Warszawy ECO-Classic rozpoczyna realizację swojej najnowszej inwestycji. Przy Alei Solidarności, w sąsiedztwie stacji metra Ratusz Arsenał i budynku warszawskiego Arsenału, powstanie dwubryłowy apartamentowiec z mieszkaniami o powierzchniach od ok. 26m2 do 102m2. Zgodnie z założeniami Apartamenty „Przy Arsenale” będą oddane w I kwartale 2021

Deweloper ECO-Classic na rynku warszawskim jest kojarzony głównie z inwestycjami z apartamentowymi i z segmentu podwyższonego. Najbardziej rozpoznawalnymi jego inwestycjami są Apartamenty TRIO wybudowane przy ul. Stawki, Apartamenty Merliniego przy parku wodnym „Warszawianka” czy, będąca do dziś jedną z determinant Mokotowa, Rezydencja „Pod Orłem”, znajdująca się w sąsiedztwie stacji metra Wilanowska. Apartamenty „Przy Arsenale”, ze swoją doskonałą lokalizacją i dostępnością komunikacyjną są więc w tym względzie kontynuacją polityki firmy, wpisującą się w jej model biznesowy. 

W biznesowym city

- Działka, na której powstaje inwestycja znajduje się w najlepszym z możliwych punktów Warszawy. W miejscu wręcz wymarzonym zarówno dla inwestora, jak i nabywcy lokalu mieszkalnego czy użytkowego- mówi Zuzanna Należyta, Dyrektor ds. Handlowych w ECO-Classic.-  Lokalizację tę dzieli około 500 m od Placu Bankowego i znajdującego się przy nim Ratusza. W najbliżej okolicy znajdują się nowoczesne biurowce i sądy. Do nowego, biznesowego centrum na Woli jest stąd zaledwie 2,5 km – w linii prostej jedynie trzy przystanki tramwajem!

Przy samym Placu Bankowym, w sąsiedztwie budynku się przystanki metra, 10 linii autobusowych, 8 tramwajowych oraz stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Komunikację samochodową ułatwia sąsiedztwo dwóch głównych osi komunikacyjnych miasta - Al. Solidarności, przechodzącej w trasę W-Z oraz ul. Marszałkowskiej. 

Odpoczynek wśród zieleni

Ale ta śródmiejska lokalizacja to również bliskość zieleni miejskiej i aktywnego wypoczynku. Na tyłach budynku znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów miejskich – Ogród Krasińskich. W odległości około 1000 metrów kolejne parki – Ogród Saski i Park Mirowski. 

- Bliskość zieleni jest nieoceniona dla osób, które decydują się na zamieszkanie w ścisłym centrum nowoczesnego miasta- komentuje Zuzanna Należyta, Dyrektor ds. sprzedaży - Pełna infrastruktura miejska i liczne rozwiązania dla fanów dwóch kółek, typu Veturilo czy ścieżki rowerowe, przez dużą część roku ułatwiają, przyspieszają i uatrakcyjniają poruszanie się po mieście. Stąd w zaledwie kilkanaście minut piechotą można dotrzeć na Stare Miasto i na Bulwary Wiślane.

Wygoda życia

Minimalistyczna architektura budynku będzie stanowiła kontynuację śródmiejskiej zabudowy i jej naturalne zagęszczenie. Czystość i chłodny spokój detalu podkreślą nowoczesne materiały wykończeniowe- naturalny kamień i drewno oraz liczne przeszklenia.  
W części niższej budynku, wyeksponowanej w kierunku al. Solidarności oraz na niższych piętrach (1-4) zaprojektowane zostały głównie lokale o mniejszych metrażach, w części wysokiej- przestronne 3-4-5 pokojowe apartamenty. Wszystkie mieszkania mają balkony lub loggie oraz ponadstandardową wysokość – od 2,80 do 3m.

Na najwyższych piętrach zlokalizowane będą największe apartamenty z zielonymi tarasami. W budynku planowane są również udogodnienia, w tym m.in. centralna recepcja z powitalnym lobby czy pełniące funkcje pomocnicze dla mieszkańców- specjalne pomieszczenia na rowery. 

- „Przy Arsenale” jest idealnym miejscem dla osób lubiących szybkie życie miejskie, chcących mieć wszystko na wyciagnięcie ręki- mówi Zuzanna Należyta. – To doskonały projekt pod zakup inwestycyjny– zarowni lokali użytkowych z przeznaczeniem restaurację, butik czy salon urody, jak i mieszkania na wynajem – na cele mieszkaniowe lub na firmę- kancelarię, gabinet.  To nasza prestiżowa odpowiedź na potrzeby aktywnych i mobilnych konsumentów rynku nieruchomości.

Koncepcję architektoniczną budynku opracowały pracownie Biuro Projektów Kazimierski i Ryba Sp. j. oraz Eco-Classic Architekci. Generalnym Wykonawcą budynku jest Consteel. 

Eco Classic