08-03-2019

Puławska 186 z pozwoleniem na budowę

Puławska 186 z pozwoleniem na budowę
Matexi Polska z pozwoleniem na budowę w projekcie Puławska 186. Deweloper przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji projektu

Matexi Polska poinformowała o otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę inwestycji przy ul Puławskiej 186. Aktualnie deweloper przygotowuje się do rozpoczęcia fazy realizacyjnej projektu. Zgodnie z pierwotnymi założeniami Matexi Polska zamierza zaoferować całość inwestycji w segmencie PRS(Private Rental Sector), sprzedając cały budynek, z mieszkaniami wykończonymi pod klucz na rzecz komercyjnego funduszu inwestycyjnego działającego w sektorze najmu. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę spółka zadeklarowała także, iż jest gotowa do kontynuacji szczegółowych rozmów z inwestorami, m.in na temat dostosowania standardów realizacji do potrzeb nabywcy. 

Działalność w sektorze PRS, jest dla Matexi Polska kontynuacją doświadczeń zdobytych przy inwestycji Apartamenty Pereca, w ramach której deweloper dokonał pionierskiej  na polskim rynku transakcji zbycia całego budynku na rzecz funduszu z grupy Bouwfonds.

Przygotowywany przez Matexi Polska budynek przy ul. Puławskiej 186 docelowo pomieści około 180 lokali. Jego lokalizacja czyni go doskonałym projektem z punktu widzenia inwestora działającego na rynku najmu długoterminowego w segmencie biznesowym, jak również potencjalnego mieszkańca i najemcy.

Mieszcząca się tuż przy budynku stacja metra Wilanowska, pobliska Galeria Mokotów i lotnisko oddalone o niecały kwadrans drogi samochodem  to najważniejsze atuty, do których dochodzą także walory architektoniczne projektowanego budynku. Matexi Polska zakłada uruchomienie inwestycji w drugiej połowie  2019 roku po wybraniu partnera biznesowego z segmentu PRS.              

 

Matexi Polska