04-06-2021

Robyg dla dzieci

Robyg dla dzieci
Dzień Dziecka świętujemy cały rok
Grupa Robyg zaangażowała się w liczne akcje dedykowane dzieciom, także z okazji Dnia Dziecka. Robyg dofinansował paczki dla pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, wspiera Dzień Dziecka dla małych pacjentów  w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika, imprezy dla dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Pomorskie Hospicjum dla dzieci, akcję Deweloperzy Dzieciom, Przedszkola Edulica z Warszawy i Kinder Jagodno z Wrocławia oraz spełnia marzenia dzieci w ramach współpracy z fundacją Trzeba Marzyć (rower, wycieczka w góry i plac zabaw).
 
- Bardzo cieszymy się, że możemy być częścią pięknych inicjatyw, wspierając dzieci oraz sprawiając, że uśmiech gości na ich twarzach. Dzieci to nasza najważniejsza wartość – chcemy uprzyjemniać im dorastanie i dbać dla nich o naszą planetę. Mając na względzie dobro dzieci pamiętajmy, że nie wystarczy zaspokojenie podstawowych potrzeb, aby były w pełni szczęśliwe. Naszym obowiązkiem jest niesienie pomocy, radości i budowanie nowych możliwości dla wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pozwala pociechom oderwać się od rzeczywistości i cieszyć się dzieciństwem” – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Grupy Robyg.
 
Akcje wsparcia dzieci realizowane w 2021 roku przez Grupę Robyg:
 
spełnienie marzeń ciężko chorych dzieci w ramach wsparcia organizacji Trzeba Marzyć – rower, wycieczka w góry i plac zabaw.
Dzień Dziecka dla małych pacjentów  w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, przy ul. Kopernika 43 – widowisko artystyczne pt.: "Opowieść Starego Zegara" oraz upominki.
150 zestawów upominkowych dla pacjentów Instytutu Matki i Dziecka przy ul. Kasprzaka 17a w Warszawie, w których znalazły się puzzle, układanki dla młodszych dzieci, kolorowanki i kredki, książeczki z łamigłówkami, maskotki z atestem, książki dla młodzieży, gniotki antystresowe, płyty CD ze słuchowiskiem teatralnym pt. Ekolodzy.
Przedszkola Edulica z Warszawy i Kinder Jagodno z Wrocławia – prezenty z zestawami artystycznymi EKO.
Imprezy dla chorych dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku - w ramach której zespół artystów w Krakowa - Teatr za jeden uśmiech, wyruszył na spotkania z dziećmi w szpitalach i domach dziecka. 
Wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla dzieci – środki przekazane w ramach badania satysfakcji klientów po odbiorze mieszkań za każdą wypełnioną ankietę.
Deweloperzy Dzieciom – to wyjątkowa akcja charytatywna, w której pomoc najmłodszym potrzebującym łącząc siły niosą deweloperzy z całej Polski. Beneficjentami charytatywnego eventu są podopieczni poznańskich i wielkopolskich, publicznych oraz rodzinnych domów dziecka.
Wysyłka nasiona drzewek do 126 przedszkoli w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi – aż 75.000 nasion trafiło do przedszkolaków. Gdyby za kilka lat wyrosły wszystkie drzewa z nasion, które wysieją podopieczni poznańskich przedszkoli, wyrosłoby 7 ha lasu. To już druga tego typu akcja skierowana do przedszkoli ze stolicy Wielkopolski. Jesienią 2020 r. te same placówki otrzymały jabłonki, które mogły zostać posadzone w przedszkolnych ogródkach.
 
Grupa Robyg od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 roku Robyg przekazał ponad 250 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.
 
Robyg przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy Robyg.
 
Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego Robyg uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa Robyg – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.
Robyg