28-12-2021

ROBYG dla potrzebujących

ROBYG dla potrzebujących
W 2021 roku ponad 220 tys. zł na donacje Jak co roku Grupa ROBYG zaangażowała się w liczne akcje dla potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z PZFD firma wsparła Powstańców Warszawskich i wzięła udział w zbiórce Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego na świąteczne paczki, pełne produktów delikatesowych.
Ponadto darowizny przekazano na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja oraz Teatru za Jeden Uśmiech w ramach akcji "Lekarstwo na Nudę – Pozdrowienia z Laponii". Dzięki temu Mikołaj wraz ze Śnieżynką pojawili się przed Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu i porozmawiali z dziećmi w oknach, a także przekazali personelowi prezenty, który rozdał je dzieciom na oddziałach. Ponadto 150 świątecznych paczek trafiło do pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Prezenty dofinansowane przez ROBYG otrzymały ponadto dzieci w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. ROBYG ufundował także wigilię dla bezdomnych w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim, a także dofinansował budowę żłobka w parafii Gdańsk-Letnica. Istotne wsparcie otrzymało także Pomorskie Hospicjum na świadczenie darmowej opieki paliatywnej nad chorymi dziećmi.
 
Paczki od Świętego Mikołaja dla chorych dzieci to indywidualne zestawy książek, kolorowanek, łamigłówek  i drobnych zabawek, przygotowywane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny, które mają rozweselić chore dzieciaki i rozproszyć monotonię szpitalnego życia.
 
„Od lat wspieramy potrzebujących, a Powstańcy Warszawscy i chore dzieci to nasi szczególni przyjaciele. Ich uśmiech i radość to nasza największa nagroda i świąteczny prezent, który możemy wspólnie dzielić. Nasze zaangażowanie jest małą cegiełką, jaką możemy wnieść w ramach naszej działalności i społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszym podopiecznym dziękujemy za ich zaufanie, a wszystkim naszym pracownikom za zaangażowanie, dzięki któremu możemy dzielić się naszymi zyskami z potrzebującymi. Życzymy sukcesów i pomyślności w Nowym 2022 roku!” – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG S.A.
 
Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie od początku pandemii ROBYG przekazał ponad 430 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.
 
W 2021 roku Grupa ROBYG przekazała donacje na ponad 220 tys. zł na rzecz:
 
Parafia w Gdańsku-Letnicy (budowa żłobka)
Gdański Festiwal Muzyczny
ZAPASNICZY KLUB SPORTOWY "GRANICA-GDANSK
Fundacja Dziecięca Fantazja
Fundacja Się Pomaga
Fundacja Przyjaciół Sztuk/ERA Schaeffera
WUKB Century – sport młodzieżowy
Chabad – sprzęt rehabilitacyjny
Fundacja Dziecięca Fantazja
Fundacja Avalon – rehabilitacja Mariusz Sobolewski
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie – wigilia dla bezdomnych
Fundacja "Nikt Nie Zostaje"
Prekursor Art.// Dzień Dziecka i Mikołajki Instytut Matki i Dziecka
Teatr za 1 uśmiech
Zdążyć z pomocą
AZS Gdansk
PROARTPOL impresariat
Wiertel Fight Team
Trzeba marzyć
Centrum Praw Kobiet
Fundacja Domu Baudouina
Fundacja inspirujące przykłady
Fundacja Domu Baudouina
Pomorskie hospicjum
 
ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.
 
Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.
 
Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%. Grupa ROBYG szczególnie dba o środowisko, zrównoważone budownictwo i odpowiedzialność społeczną. Spółka wprowadziła na swoich osiedlach ładowarki do samochodów elektrycznych – infrastruktura przyłączy będzie dostępna w garażach w większości budynków. Ponadto wybrane inwestycje będą posiadały miejsca zewnętrzne do ładowania – ogólnodostępne dla mieszkańców. Ponadto wdrożyła farby pochłaniające zanieczyszczenia, które zaplanowane są na elewacje nowych inwestycji – jedna ze ścian przyjmie postać artystycznego murala.
 
Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożył innowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air firmy Keemple. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem. 
 
ROBYG to 27.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów.
 
Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. W latach 2019-2020 spółka dofinansowała:
 
Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła
Zimowy Narodowy
Dni Bemowa
Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie
Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON
Teatr za Jeden Uśmiech
Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – cykliczne wspieranie edycji Ery Schaeffera 
Fundację im. Danuty Szaflarskiej
Akcję Serce dla Powstańca
2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
Fundację Gdański Festiwal Muzyczny
Festiwal Mozartowski Mozartiana
Królewski Festiwal Światła w Wilanowie
Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:
Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:
Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:
Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:
W Warszawie we współpracy z urzędem dzielnicy ROBYG zbudował most przez Potok Służewiecki na Wilanowie. Przeprawa stworzyła nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączyła ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. ROBYG wybudował przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebudował skrzyżowanie.
W Gdańsku realizuje liczne drogi, skrzyżowania i ciągi komunikacyjne
W Poznaniu inwestuje w infrastrukturę publiczną ponad 20 mln zł - zbuduje i udostępni mieszkańcom Poznania znaczące obiekty infrastruktury publicznej. Są to duże i ważne przedsięwzięcia na terenie Ostrowa Tumskiego i w bezpośrednim otoczeniu wyspy. Będzie to największa inwestycja infrastrukturalna historycznie w Poznaniu dokonana przez prywatnego inwestora. Inwestycje obejmą m.in.: 
budowę pełnej infrastruktury drogowej w ramach ul. Św. Wincentego
kładkę dla pieszych i ścieżkę rowerową, które przywrócą mieszkańcom możliwość rekreacyjnego korzystania z terenów Ostrowa Tumskiego oraz połączenie z Cytadelą
budowę dwóch mostów wraz z kładkami dla pieszych i rowerzystów: nad Cybiną i nad Kanałem Ulgi
Nasadzenia drzew z okazji dnia ziemi w Gdańsku
Park Odolany w warszawie 
Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie
Zespół fontann w Wilanowie
Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku
Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku
Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku
Działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności
Rodzinny bieg Czas na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
III edycja Biegu Niedźwiadka – 2016
Zakup defibrylatora AED dla OSIR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017
Serce dla Powstańca
Fundacja im. Danuty Szaflarskiej
Fundacja na rzecz Zapobiegania Narkomanii Maraton
Instytut Tertio Millennio – projekt dar na stulecie
Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
Dni Bemowa
Dni Wilanowa
Odlotowy piknik Robyg na Białołęce 
V królewski Festiwal Światła w Wilanowie
Dzień dziecka w Muzeum POLIN
Rodzinne zabawy w Parku Odolany
Współpraca z Fundacją Zwalcz Nudę przy organizacji jednej z odsłon projektu Aktywna Rodzina na terenie dzielnicy Ursus
„Od mola do mola – piaskiem w raka” – zbiórka funduszy na spełnienie marzeń dzieci chorych na raka”
Mecz charytatywny „Reprezentacja Artystów Polskich vs. Przyjaciele pomorskiego hospicjum dla dzieci”
Sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych
Regaty o puchar dzielnicy „Wisła”
Święto kobiecego rugby w warszawie
Festiwal Mozartowski Mozartiana
Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny
Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera
Zimowy Narodowy
Gdański Festiwal Muzyczny
III Festiwal Oper Barokowych
Mecenat Teatru Palladium
Przekazanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabytkowej czekoladnicy pochodzącej z fabryki w Miśni
Klasycznie na Trawie – koncert orkiestry Filharmonii Narodowej w Królikarni
Teatr za Jeden Uśmiech
Wsparcie polskiej służby zdrowia oraz potrzebujących podczas epidemii koronawirusa na kwotę przekraczającą 430.000 zł
akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy
zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
zakup maseczek dla fundacji http://fundacjazpompa.pl na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
dofinansowanie Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
zakup bronchoskopu dla Kliniki Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku
dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie
dofinansowanie posiłków dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy
wsparcie akcji #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali
udział w inicjatywie #WielkanocDlaSeniora – posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa
dotacja dla ZHP Chorągiewka w Gdańsku
dotacja dla ZHP Gdańsk
dotacja dla Fundacji Inspirujące Przykłady
 
Więcej informacji www.robyg.pl
Robyg