30-06-2020

ROBYG: ponad 5000 mieszkań w budowie

ROBYG: ponad 5000 mieszkań w budowie
Grupa ROBYG ma obecnie w budowie ponad 5000 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami. Grupa ROBYG rozbudowała swój potencjał sprzedażowy o kolejne 800 lokali finalizując umowę zakupu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które od wielu dekad prowadzi działalność deweloperską we Wrocławiu. Grupa ROBYG – przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce. Spółka ocenia niezaspokojony popyt na mieszkania na nadal bardzo wysokim poziomie ponad 2,5 mln lokali
Grupa ROBYG ma duże doświadczenie w rewitalizacji i działaniach przywracających miejski charakter terenów poprzemysłowych. Przykładem takich projektów są osiedla w warszawskim Żoliborzu, Ursusie lub Woli oraz w Gdańsku na Słonecznej Morenie. Dzięki połączeniu sił władz lokalnych, przedsiębiorców i deweloperów prowadzone są liczne działania mające na celu przywrócenie terenów zielonych, utworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowych oraz budowy nowych osiedli i powstawania stref usługowych.
 
- Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 1700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Jeśli chodzi o realizację budów – wszystkie działania są prowadzone bez żadnych przestojów. Nie zakładamy żadnych zmian w harmonogramach oddawania budynków do użytku. Planujemy utrzymywać podaż zgodnie z wcześniejszymi planami. Na bieżąco wprowadzamy do sprzedaży nowe etapy realizowanych inwestycji, uruchamiamy także nowe projekty – jak np. w Poznaniu. Większość deweloperów bardzo szybko rozbudowała nowoczesne kanały komunikacji z klientami. Dzięki temu można utrzymywać stały kontakt z klientami i prowadzić niezakłóconą akcję sprzedażową.
 
W Grupie ROBYG notujemy istotnie większy ruch ze strony klientów telefonicznie i internetowo. Jesteśmy w pełni przygotowani na taką obsługę klientów. Z pewnością obecna sytuacja zmieni pewne dotychczasowe przyzwyczajenia klientów w zakresie wyboru i zakupu mieszkania. Wiele elementów zostanie już na trwałe w kanałach online – co w przyszłości usprawni proces analizy i podejmowania decyzji z punktu widzenia klienta. Okazuje się, że wszystkie parametry można nawet lepiej sprawdzić i porównać bez wychodzenia z domu, mając dostęp do pełnej dokumentacji, wizualizacji, projektów – a nawet wirtualnych spacerów po inwestycji – tak jak w ROBYG.
 
Co więcej – na stronach WWW ROBYG można śledzić postępy budowy – które na bieżąco są zamieszczane wraz ze zdjęciami. Dzięki obecnej sytuacji klienci zaczną oszczędzać swój czas korzystając z nowoczesnych, łatwo dostępnych u deweloperów narzędzi” – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA.
W marcu 2020 roku Grupa ROBYG wprowadziła video chat do obsługi klientów. Uzupełnia on system usług internetowych i telefonicznych. Za pośrednictwem video czatu można bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą na wybrany lokal spośród ponad 2500 mieszkań w każdym z 3 miast: Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Połączenie video chat z ROBYG jest realizowane za pośrednictwem bezpłatnej, dedykowanej aplikacji, która nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania po stronie klienta.
 
Grupa ROBYG wdrożyła także podpis elektroniczny za pośrednictwem platformy Autenti. Dzięki temu klienci mogą podpisywać umowy rezerwacyjne na mieszkania zdalnie – bez wychodzenia z domu. Podpis elektroniczny umożliwia identyfikowanie użytkowników, podpisywanie dokumentów, pieczętowanie dokumentów, przechowywanie i udostępnianie dokumentów elektronicznych, weryfikację cyfrową dokumentów oraz trwały nośnik dokumentu cyfrowego. Umowę można też podpisać osobiście – biura sprzedaży ROBYG są czynne w standardowych godzinach pracy i zostały przystosowane do wymogów ochrony przed koronawirusem.
 
Jak kupić mieszkanie bez wychodzenia z domu?
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem jednego z dostępnych kanałów komunikacji: video chat, chat, telefon, mail
Doradca przygotuje i zaprezentuje ofertę
Odpowiemy na pytania i pomożemy dokonać wyboru
Doradca może dokonać bezpłatnej, 3-dniowej rezerwacji
Przygotujemy umowę i prześlemy komplet dokumentów, zgodnie z przepisami RODO
Wystarczy wydrukować dokumenty i przesłać podpisany skan – odeślemy komplet dokumentów kurierem
Lub podpisać umowę podpisem elektronicznym
Na życzenie umowę można podpisać też podczas bezpośredniego, wcześniej umówionego spotkania z doradcą z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa
 
ROBYG to 22 000 sprzedanych lokali i ponad 70 000 zadowolonych klientów. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedażowej Grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się około 2500 lokali – jest ona stale uzupełniana o nowe etapy i inwestycje. ROBYG prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Posiada też tereny inwestycyjne w Poznaniu.
 
ROBYG oferuje nowy format lokali – mikroapartamenty Modern Space w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach od 17 – 39 m2. Modern Space to nowoczesny charakter i elegancka forma, które gwarantują komfort użytkowania. Na parterze planowane są lokale usługowe i sklepy, a na pierwszym piętrze przestrzeń przeznaczona m.in. na Centrum Medyczne. Recepcja z portierem, monitoring i ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a strefa ogólnodostępnych usług (pralnia, suszarnia, fitness, strefa biurowa) podnoszą standard inwestycji i stanowią o jej wyjątkowości.
 
Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych gwarantuje doskonałą stopę zwrotu. Możliwość wykończenia pod klucz i  odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału – pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem wykończenia i pakietem usług dodatkowych.
 
Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań.
Wszystkie osiedla mają doskonale zaprojektowaną zieleń niską i wysoką, aby redukować wpływ promieniowania słonecznego, przegrzewania otoczenia i retencjonowanie wody – przez system korzeniowy oraz liście – czyli powierzchnię biologicznie czynną.
 
Ponadto:
pnącza na ścianach zewnętrznych to dodatkowa produkcja tlenu – z płaszczyzn pionowych – oraz pochłanianie CO2, a także obniżenie temperatury zewnętrznej na elewacji
dachy budynków w technologii stropodachu odwróconego z powierzchnią żwirową pozwalają na retencjonowanie wody raz zmniejszenie przegrzewania
oświetlenie LED w częściach wspólnych w budynków zmniejsza zużycie energii elektrycznej
 
Na osiedlach ROBYG dostępna jest pełna instalacja światłowodowa, panele fotowoltaiczne, klimatyzacja, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu znacząco podwyższający bezpieczeństwo. Wykorzystanie naturalnych zasobów (np. światła słonecznego) pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko.
 
Każde mieszkanie w ROBYG jest jednocześnie inteligentnym domem – zaawansowane rozwiązanie technologiczne pozwalają sterować oświetleniem, multimediami i ochroną za pomocą urządzeń mobilnych. We wszystkich lokalach zainstalowany jest – bez dodatkowych opłat – system Smart House, który pozwala kontrolować domową elektronikę za pomocą urządzenia mobilnego.
 
Wszystkie osiedla ROBYG posiadają także instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.
Robyg